Technológie

Honor oficiálne predstavil svoju novú vlajkovú loď Magic 2 – vysúvací horný panel a až 6 fotoaparátov

Spoločnosť Honor, dcérska spoločnosť Huaweiu, odhalila svoju novú vlajkovú loď s názvom Magic 2, ktorá prichádza s vynikajúcou hardvérovou výbavou, najvyšším počtom kamier v smartfóne na svete a vysúvacím horným panelom, podobne ako tomu bolo v prípade novej vlajkovej lode od spoločnosti Xiaomi, Mi Mix 3. Jeho cenovka je taktiež priaznivejšia, ako je tomu v prípade jeho bratského smartfónu od spoločnosti Huawei, Mate 20, poprípade Mate 20 Pro.

Hardvérová výbava na úrovni prémiového smartfónu

Srdcom nového Honor Magic 2 je pochopiteľne procesor Kirin 980 od spoločnosti Huawei. Tomu sekunduje úctyhodných 6GB pamäte RAM. Ako je pri spoločnostiach Honor a Huawei tento rok zvykom, nový Magic 2 bude dostupný aj vo verzii s 8GB RAM. Líšiť sa budú aj veľkostné verzie čo sa interného úložného priestoru týka. Na výber bude z troch varia

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Honor

ntov – 6GB RAM a 128GB úložisko, 8GB RAM a 128GB úložisko a 8GB RAM a 256GB úložisko.

Displej poteší, no neohúri

Pri väčšine vlajkových smartfónov sme už v dnešnej dobe zvyknutý na „prémiový“ OLED displej. Nový Magic 2 ale prichádza s 6,39-palcovým Full HD AMOLED displejom, ktorý Magic 2 odlišuje od jeho drahších konkurentov. Výhodou tohto displeja je ale určite absencia vrchného panelu, ako aj výrezu v displeji. Všetky potrebné snímače, ako aj trojitá selfie kamera sa totižto nachádza vo vysúvacom paneli, ktorý funguje na podobnom princípe, ako systém v nedávno predstavenom smartfóne Xiaomi Mi Mix 3.

Zdroj: Honor

Čím viac fotoaparátov, tým lepšie?

Spoločnosť Huawei, ako aj jej dcérska spoločnosť Honor, sa už pár generácií riadi heslom, čím viac objektívov, tým lepšie. Pochopiteľne, vlajkové lode od oboch značiek sa vždy radia medzi najlepšie fotomobily daného roku, no je to naozaj potrebné? Nový Magic 2 je totižto vybavený až 6 fotoaparátmi, pričom sa trojica fotoaparátov nachádza na zadnej strane a trojica vo vysúvacom prednom paneli. Celá zadná aparatúra sa skladá z troch snímačov – klasický 16MP, širokouhlý 16MP a 24MP čierno biely panel. Predný vysúvací panel je zložený z hlavného 16MP snímača a dvojice 2MP snímačov.

Konektivita

Na záver treba spomenúť aj kapacitu batérie, ktorá sa v posledných rokoch stáva naozaj podstatným aspektom pri kúpe nového smartfónu. Nový Magic 2 svojou batériou určite postačí väčšine používateľov, keďže sa do nej „zmestí“ až 3500mAh. Batéria samozrejme podporuje aj najnovšiu technológiu rýchleho nabíjania od spoločnosti Huawei prostredníctvom 40W nabíjačky a USB Type-C konektoru.

Prijateľná cenovka

Najlacnejšia verzia nového Honor Magic 2 vyjde čínskych zákazníkov v prepočte na 480 eur. Verzia s 8GB RAM a 128GB úložiskom pritom vychádza na 545 eur, zatiaľ čo vrcholná verzia vychádza v prepočte na 605 eur. Bohužiaľ, jeho dostupnosť a cena v našich končinách je zatiaľ neznáma.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Honor)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close