HuaweiSpravodajstvo

Honor a Qualcomm podľa najnovších správ obnovujú spoluprácu. Po odluke od Huawei sa na ňu sankcie nevzťahujú

Odlúčenie od materskej spoločnosti Huawei môže pre stále populárnejšiu značku Honor znamenať hneď niekoľko benefitov

Len nedávne odlúčenie značky Honor od donedávna materskej spoločnosti Huawei môže mať už v blízkej budúcnosti veľké dopady na oboch výrobcov. Stále pretrvávajúce sankcie zo strany USA na adresu spoločnosti Huawei čínskemu telekomunikačnému gigantovi príliš nepomáhajú, čo môže najnovšie znamenať dobré správy pre odlúčenú značku Honor. Tá už chystá predstavenie nového, od samostatnosti prvého smartfónu, ktorý zrejme ponesie označenie Honor V40, o čom sme vás informovali len pred pár dňami. Najnovšie však máme pre fanúšikov značky Honor ešte zaujímavejšie novinky.

Spolupráca so spoločnosťou Qualcomm mala byť obnovená

Sankcie uvalené na spoločnosť Huawei znamenali pre čínskeho výrobcu prerušenie takmer akýchkoľvek dodávok procesorov od amerických výrobcov, respektíve od spoločností, ktoré pri vývoji a výrobe využívali americké technológie. Po odlúčení značky Honor od materského Huawei sa však stále rastúcemu výrobcovi otvárajú nové obzory. Sankcie zo strany USA totižto už nijako nezasahujú spoločnosť Honor, čím môžu byť nadviazané aj historické vzťahy s dodávateľmi. Najnovšie sa na viacerých čínskych zdrojoch spomína práve spoločnosť Qualcomm, ktorá je momentálne najpopulárnejším výrobcom mikročipov pre smartfóny.

Qualcomm Snapdragon 888 (1)
Zdroj: Qualcomm

Spolupráca medzi spoločnosťami Honor a Qualcomm je už údajne interne dohodnutá, no doposiaľ sme nevideli žiadne oficiálne informácie potvrdzujúce tieto správy. Prípadné nadviazanie spolupráce so spoločnosťami ako Qualcomm a MediaTek by pre značku Honor mohlo znamenať naozaj veľa. Pri rastúcej popularite a naozaj ambicióznych plánoch spoločnosti môžme hovoriť o tom, že spoločnosť má do roka 2021 našliapnuté naozaj výborne.

Kľúčovú rolu bude hrať aj taiwanský MediaTek

Spoločnosť Honor údajne už svojim dodávateľom oznámila, že v tomto roku plánuje vyrobiť viac ako 100 miliónov smartfónov. Odvážne ciele sa však spoločnosti nepodarí naplniť bez toho, aby nadviazala spoluprácu s veľkými výrobcami mikročipov. Pre stále rozvíjajúce sa trhy by na dodávky procesorov mohla stačiť taiwanská spoločnosť MediaTek. Na niečo náročnejších trhoch by však zrejme fanúšikovia uvítali aj modely s procesormi od spoločnosti Qualcomm.

Taktika Honoru zatiaľ nie je úplne jasná

Zatiaľ však nie je známe, akým smerom sa spoločnosť Honor plánuje v nasledujúcich rokoch vydať. Možností má totižto hneď niekoľko – buď sa naďalej tváriť ako „podznačka“ a vyvíjať dostupnejšie zariadenia, určené najmä pre menej náročných zákazníkov, alebo ísť po boku veľkých výrobcov a oslovovať aj tých najnáročnejších zákazníkov vo všetkých kútoch sveta.

Zdroj: Gizmochina

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close