Spravodajstvo

Hodnota akcií spoločnosti Tesla klesla. Dôvodom je anketa, ktorú vymyslel Elon Musk

Elon Musk uzavrel anketu, v ktorej sa pýtal, či má predať časť akcií spoločnosti Tesla, aby odviedol štátu dane. Hodnota akcií spoločnosti klesla.

Elon Musk v posledných dňoch zapĺňa plátky médií viac, ako by pravdepodobne chcel. Dôvodom sú jeho vyjadrenia súvisiace s extra zdanením majetku miliardárov. Dôvodom je, že najbohatší ľudia sveta, platia neprimerane málo daní v pomere k svojmu majetku, myslia si americkí zákonodarci.

Elon Musk sa v súvislosti s touto témou vyjadril, že ani 100% zdanenie miliardárov nevyrieši zadlženosť USA. Podľa neho, pôjde len o kvapku v mori. Rovnako uviedol, že pre svoje peniaze, má iné plány. Konkrétne povedal, že chce peniaze využiť za účelom, aby dostal ľudí na Mars.

V nadväznosti na tento zámer zákonodarcov, Elon Musk reagoval na sociálnej sieti Twitter anketou, v ktorej sa pýta svojich sledovateľov, či má predať časť akcií spoločnosti Tesla, aby zaplatiť dane. Rovnako treba povedať, že hodnota majetku Elona Muska sa odhaduje zhruba na 300 miliárd dolárov pričom je naviazaná najmä na vlastníctvo akcií viacerých spoločností. Vo všeobecnosti, nedostáva žiadny plat a ani odmeny a preto, sa úspešne vyhýba plateniu daní z príjmov.

Hodnota akcií spoločnosti Tesla sa prepadla

V čase, keď Elon Musk konečne uzavrel prieskum, či má predať časť akcií spoločnosti Tesla, aby zaplatil dane, výsledky v prospech predaja akcií boli približne v pomere 58% ku 42%.

Takmer 58 % z 3,5 milióna ľudí, ktorí hlasovali, uviedlo, že Musk by mal svoj podiel predať.

Len pre pripomenutie, Elon Musk vlastní približne 17% akcií spoločnosti, ktoré mali ku koncu minulého týždňa hodnotu okolo 208 miliárd dolárov. Výsledok ankety sa odzrkadlil i na hodnote spoločnosti Tesla. Ako upozorňuje portál futurism.com, tak hodnota akcií spoločnosti medzičasom klesla približne o 5% v porovnaní s predošlým dňom, kedy sa obchodovali akcie spoločnosti.

Pokles hodnoty akcii spolocnosti Tesla
Zdroj: google.com/finance

V závere však treba dodať, že pokles hodnoty akcií by nemal byť pre nikoho prekvapením. Akcie Tesly sú notoricky volatilné – najmä ak má na čele notoricky známeho memepostéra.

Zobraziť komentáre
Close
Close