SpravodajstvoWindows

Hlasovú asistentku Cortana používa viac ako 148 miliónov používateľov.  Aspoň to tvrdí Microsoft

Dnes je v princípe každý smartfón či PC alebo iné chytré zariadenie vybavené osobnou  hlasovou asistentkou, pričom jedna z tých najrozšírenejších je Cortana, ktorá je dostupná na viac ako 500 miliónoch zariadení.

Cortana je jedna z najrozšírenejších osobných asistentiek

Spoločnosť Microsoft spolu s oficiálnym uvedením chytrého reproduktora Invoke, ktorého cena je mimochodom 199USD informovala verejnosť aj o aktívnom počte používateľov hlasovej asistentky. 10 mesiacov dozadu sa Microsoft chválil číslom 145 miliónov aktívnych používateľov, dnes je toto číslo o 3 milióny vyššie. Microsoftu sa tak podarilo rozšíriť používateľskú základňu o 2% aktívnych používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Cortana je momentálne dostupná na viac ako 500 miliónoch Windows 10 PC zariadeniach, z čoho 148 miliónov ju využíva na mesačnej báze. Cortana má teraz veľké momentum (pozn. redakcie: uvedenie zariadenia Invoke na trh), a veríme, že Invoke urýchli rast používateľov do budúcna,…“

Treba však ešte v závere dodať, že hlasová asistentka Cortana je momentálne (oficiálne) dostupná v 13 krajinách, a hoci Microsoft deklaruje, že ju bude rozširovať aj do budúcna do ďalších regiónov tak je otázne ako rýchlo vzhľadom na to, že doterajšie tempo „je aké je“. V každom prípade ak by ste chceli vyskúšať hlasovú asistentku Cortana či už na svojom smartfóne alebo na PC tak je potrebné zmeniť región napríklad na USA ako aj jazyk telefónu/PC, ktorý je potrebné nastaviť na Angličtinu. Následne by ste mali mať dostupnú Cortanu vo vašom telefóne/PC. Android používatelia ju nájdu v Google Play obchode.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close