Herný Redmi K40 na globálnom trhu? Už poznáme jeho názov!

Redmi K40 Gaming Edition sa chystá vstúpiť na globálny trh. Pod akým názvom však príde? Očakávať ho u nás môžeme už čoskoro!

Redmi K40 Gaming Edition
Zdroj: Redmi

Ubehol len jeden deň od predstavenia herného Redmi K40 Gaming Edition pre Čínu a už teraz sa postaral o riadne ohlasy! Nielen že v predpredaji mu neostal ani jeden voľný kus, podľa všetkého sa čoskoro chystá i na globálnu pôdu a začne v Indii. Známy leaker Kacper Skrzypek o tom informoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter a ako už bolo avizované, globálnu verziu si pod krídla vezme spoločnosť Poco.

Poco F3 GT

Rovnako ako v prípade základného modelu Redmi K40, herný smartfón zavíta do línie Poco F. Jeho úplný názov bude Poco F3 GT a sme vďační, že Xiaomi nám zasa nezamotalo hlavu s názvami. Ako sme už ale spomínali, zatiaľ ide len o verziu pre Indiu, európske predstavenie by však mohlo byť bližšie, ako si myslíme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmena v smartfóne sa pravdepodobne nechystá a pôjde len o rebrand s iným názvom. Smartfón teda prinesie čipset Mediatek Dimensity 1200, 120Hz OLED displej a skvelé duálne reproduktory od spoločnosti JBL.

Pýchou smartfónu je i jednoduchý dizajn, ktorý síce poukazuje na herný model, nie je však agresívny a pripomína smartfón pre každodenné používanie. Vyzdvihli by sme i cenu, ktorá je neskutočne nízka a informácie o jednotlivých pamäťových verziách sme dávali do pozornosti v tomto článku.

Klávesnica pripomínajúca fyzické tlačidlá

Okrem vyššie spomínaných bonusov Redmi prinieslo i novinku, na ktorej sa podieľala i spoločnosť Razer. Informoval o nej portál Xiaomiadictos.com a ide o klávesnicu smartfónu, ktorá pripomína fyzické tlačidlá aspoň na dotyk. Realistický dotyk spoločnosť Razer docielila využitím technológie Mi haptic od Xiaomi.

Nie je zatiaľ známe či túto novinku Xiaomi využije i v iných smartfónoch, no rozhodne stojí za vyskúšanie. Pocit z využívania takejto klávesnice môže byť príjemný. A ak už nič iné, tak je to aspoň pekný návrat do minulosti.

Oslovil vás nový Redmi K40 Gaming Edition alebo teda Poco F3 GT? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre