Hackeri z Anonymous hackli firmu jedného z najbohatších mužov Ruska. Zverejnili tisíce e-mailových správ

Hackeri z Anonymous opäť udreli. Podarilo sa im dostať do systémov firmy Thozis Corp., za ktorou stojí jeden z najbohatších mužov Ruska.

Hackeri z Anonymous v posledných dňoch zintenzívnili svoje aktivity namierené voči Rusku. V priebehu včerajšieho dňa sme vás napríklad informovali o kybernetickom útoku na Úrad pre leteckú dopravu. Nedávno sme rovnako poukazovali aj na úspešné nabúranie sa do systémov Ruskej centrálnej banky.

Tlak na oligarchov sa zvyšuje

Anonymous medzičasom stihlo oznámiť ďalší úspešný kybernetický útok, ktorého cieľom je vyvolať tlak na oligarchov a tým aj na predstaviteľov krajiny, aby ukončili vojnu u našich susedov. Hackeri najnovšie oznámili, že sa im podarilo nabúrať do systémov spoločnosti Thozis Corp. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide investičnú spoločnosť vlastnenú Zakharom Smushkinom, ktorý je jedným z najbohatších mužov Ruska. Podľa denníka Forbes, ide o 2674. najbohatšieho muža sveta, ktorý sa okrem iných obchodov a investícií podieľa aj na projekte výstavby satelitného mesta v Petrohrade, jedného z najväčších rozvojových projektov v Rusku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hackeri oznámili, že sa im podarilo získať viac ako 5 500 e-mailových správ, ktorých dátová stopa je takmer 6 GB. Táto komunikácia bola zároveň zverejnená prostredníctvom serverov DDoSecrets. Ako píše investigatívna reportérka Emma Best nižšie, tak tento typ útokov vo veľkej miere odkrýva pozadie toho, ako sa naprieč krajinou robí biznis na vysokej úrovni.

Mimochodom, Anonymous v priebehu posledných týždňov hackli aj spoločnosti MashOil, Rostproekt, či pobočku najväčšieho producenta ropy, spoločnosť Rosneft.

Okrem iného známy hackerský kolektív squad303, ktorý sa hlási k Anonymous v priebehu týchto dni oznámil, že sa im medzičasom podarilo rozoslať náhodným Rusom už viac ako 50 miliónov správ o dianí na Ukrajine. Pre tých, ktorí nevedia, tak tento hackerský kolektív vytvoril nedávno nástroj, prostredníctvom ktorého môžu ľudia preposielať SMS správy, či e-mailové správy bežným Rusom o zverstvách, ktoré vykonáva Putinov režim u nášho východného suseda.

Dôvodom, prečo hackeri vytvorili tento nástroj je, že naprieč Ruskom aktuálne panuje cenzúra a média nemôžu publikovať iné správy, ako sú tie z oficiálnych ruských zdrojov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre