Hackeri môžu získať vaše heslo od smartfónu pomocou senzorov umiestnených v mobile bez toho, aby ste o tom vedeli

iphone
Zdroj: pixabay.com

Keď sa povie bezpečné heslo tak väčšina z nás si predstaví  PIN kód, ktorý disponuje štvoricou rôznych čísiel v ľubovoľnom poradí. Zároveň táto forma hesla je aj najčastejšou ochranou pred nepovoleným prístupom do našich smartfónov, ktoré schovávajú nejedno tajomstvo.

Hackeri sa vždy snažili a aj sa budú snažiť dostať sa do súkromia ľudí a v mnohých prípadoch sa im to aj darí. Najnovší report od bezpečnostných výskumníkov hovorí o tom, že odhaliť heslo odomykania smartfónu je oveľa jednoduchšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Objavili totiž nový algoritmus, ktorý využíva senzory umiestnené v smartfóne (akcelerometer, gyroskop, magnetometer, snímač vzdialenosti, barometer a snímač okolitého svetla), na to aby odhalil heslo, ktoré fyzicky zadávate do telefónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bezpečnostní výskumníci tento algoritmus vysvetľujú slovami:

„Keď držíte váš telefón a zadávate PIN, tak s telefónom pohybujete keď stláčate 1,5 alebo 9 a tento pohyb je veľmi odlišný. Napríklad, stlačenie klávesy 1 s vašim pravým prstom blokuje oveľa viac svetla ako keby ste stlačili 9,…“

Bezpečnostní analytici ďalej tvrdia, že tento algoritmus netreba podceňovať. Jeho úspešnosť je totiž 99,5%. Nato, aby ste sa vyhli prípadnému vniknutiu nepovolenej osoby do vášho telefónu preto odporúčajú, aby ste využívali dvojfázovú autentifikáciu ako je napríklad zadanie hesla a rozoznanie odtlačku prsta.

Zdroj: Latesthackingnews.com, úvodný obrázo: pixabay.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre