Greta Thunberg kritizuje prieskum Marsu. Ďalej hovorí, že Zem potrebuje pomôcť a to hneď!

Nová kampaň, za ktorou stojí Greta Thunberg, kritizuje investované prostriedky do objavovania Marsu v čase, kedy Zem potrebuje tieto peniaze, ako nikdy predtým.

GRETA THUNBERG kolonizacia marsu
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com, Wikimedia common

Mars je cieľom nielen veľkých vesmírnych agentúr, ako je napríklad NASA, ale aj mnohých súkromných spoločností. Jednou z tých, ktorá vyčnieva nad ostatnými, je SpaceX, za ktorou stojí známy vizionár a miliardár, Elon Musk.

Nie však všetci súhlasia s tým, aby tak veľké finančné prostriedky, ktoré idú do vývoja najnovších rakiet, či technológií, ktoré by nam mali pomôcť objavovať a do budúcnosti kolonizovať Mars, prípadne iné planéty, boli takto investované. Dôvodom je, že Zem potrebuje tieto prostriedky oveľa urgentnejšie, ako Mars.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Organizácia Fridays for Future (FFF), ktorá bola založená Gretou Thunbergovou, za týmto účelom vytvorila satirické video. V ňom Thunbergová žartuje v spojitosti s myšlienkou „úniku 1%“ z planéty na Mars, ktorá sa nachádza v zúfalej situácii. Na tému upozorňuje portál futurism.com.

„Po viac ako 5 miliónoch rokov ľudskej existencie na Zemi je čas na zmenu,“ uvádza sa vo videu vyžšie. „Mars, 56 miliónov štvorcových míľ nedotknutej krajiny, úchvatná krajina a neuveriteľné výhľady.“ Hovorí hlas vo videu a ďalej dodáva: „Mars, nepoškvrnená planéta, nový svet, v ktorom môžeme začať odznova,“ hovorí hlas, ktorý ďalej dodáva „Mars ponúka najvyššiu slobodu. A pre tých 99 percent, ktorí zostanú na Zemi, by sme mali lepšie napraviť zmenu podnebia.“

Video, ktoré ste mohli vyššie vidieť, bolo vypustené pri príležitosti misie Perseverance, ktorá mimochodom dnes večer pristane na povrchu Marsu. Nepôjde však o misiu s ľudskou posádkou, ale o doteraz najlepšie technologicky vybavený rover, ktorý bude skúmať známky po živote. Mimochodom, toto pristátie tejto misie môžete sledovať v živom prenose, resp. s niekoľkominútovým oneskorením, ktoré je spôsobené prenosom signálu z Marsu na Zem. Okrem iného pôjde o prvú misiu v histórii ľudstva, kedy bude v atmosfére inej planéty vyskúšaný lietajúci dron, Ingenuity.

Misia Mars je čistý nezmysel, hovorí FFF

Cieľom tohto videa podľa hovorcu FFF je poukázať na to, že tieto misie zamerané na Mars sú čistým nezmyslom. Ďalej dodal, že vládne vesmírne programy a 1% najbohatších ľudí na svete, ktorí sú zameraní na Mars, investovali do misie NASA Perseverance Rover 2,7-miliardy dolárov, a to aj napriek tomu, že väčšina ľudí nikdy nedostane príležitosť čo by len pozrieť sa na Mars.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre