Sponzorovaný obsahSpravodajstvo

GPD MicroPC: Jeden z najmenších notebookov na svete je dostupný už aj pre Slovákov

GPD MicroPC, ktorý je na trhu iba pár mesiacov, môžete mať momentálne za vynikajúcu akciovú cenu. Čerešničkou na torte je typ dopravy „Duty Free Shipping“

Spoločnosť GPD, ktorá sa už roky zaoberá vývojom a výrobou mikropočítačov, nám ešte začiatkom tohto roka predstavila nový prírastok do svojho portfólia – mikropočítač GPD MicroPC. Ten by mal potencionálnych záujemcov osloviť hlavne kvôli dobrej výdrži batérie, kompaktným rozmerom, všestrannej využiteľnosti, skvelej výbave z hľadiska konektivity a v neposlednom rade, najmä cenou. Zariadenie bolo totižto spočiatku dostupné v kampani na stránke Indiegogo, no po dlhých mesiacoch sa dostáva aj do oficiálneho predaja na zahraničných e-shopoch. Čerešničkou na torte je typ dopravy „Duty Free Shipping“, vďaka ktorému sa vyhnete ďalším poplatkom.

Akciovú ponuku na GPD MicroPC nájdeš na Cafago.com PS: kupón nájdeš na konci článku

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gpd micropc foto 2_opt
Zdroj: Cafago

Postačujúci výkon pre vybrané povolania a úkony

Pri pohľade na GPD MicroPC je zrejme hneď jasné, že sa nejedná o zariadenie, ktoré by malo široké využitie. Zariadenie je totižto určené najmä pre ľudí, ktorí sú neustále v pohybe, pričom zo sebou nechcú nosiť zbytočne veľké notebooky, či tablety. Zariadenia od firmy GPD jednoducho hodíte do ruksaku bez toho, pričom stále máte po ruke plnohodnotný Windows 10, ktorý je v niektorých povolaniach a profesiách nutnosťou. 

gpd micropc foto_opt
Zdroj: Cafago

Mikropočítač GPD MicroPC je vybavený 6-palcovou obrazovkou s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, ktoré je pre takýto prípad viac než postačujúce. V útrobách zariadenia sa ďalej nachádza procesor Intel Celeron N4100, ktorý ponúka Turbo boost na celkom využiteľných 2.4 GHz, pričom jeho TDP je na úrovni iba 6 W. Čo sa operačnej pamäte týka, počítač ponúka postačujúcich 8 GB RAM. V zariadení ďalej nájdeme 128 GB SSD úložisko, batériu s kapacitou 6200 mAh, ktorá zabezpečuje výdrž maximálne až 8 hodín a v neposlednom rade, systém aktívneho chladenia, takže sa nemusíte obávať nepríjemného prehrievania. 

Špičková konektivita

A čo z tohto zariadenia robí naozaj dobrý pracovný nástroj vo vybraných odvetviach? Je to naozaj vynikajúca konektivita, za ktorú by sa nehanbil ani notebook za niekoľko tisíc eur. GPD MicroPC totižto umožňuje pripojenie na 2,4 GHz, ako aj na 5 GHz WiFi sieť. Ďalej sa môžte spoľahnúť na Bluetooth 4.2, klasický audio jack, či 1000 Mbps LAN port. Na boku zariadenia ďalej nájdeme USB 3.0 a slot na MicroSD kartu. Na zadnej strane sa pritom nachádza ďalšia dvojica USB 3.0 portov, USB Type-C, HDMI konektor, ako aj využiteľný konektor RS-232

gpd micropc konektor_opt
Zdroj: Cafago

Po softvérovej stránke sa v zariadení nachádza plnohodnotný operačný systém Windows 10 Pro, no výrobca uvádza, že zariadenie si bezproblémovo rozumie aj s Linuxom, respektíve najmä s Ubuntu. 

https://www.youtube.com/watch?v=0YHhZNcOll8

Tohto tátoša môžete aktuálne získať v naozaj unikátnej zľave za 341,61 eur, pričom pre uplatnenie zľavy treba na e-shope Cafago.com zadať zľavový kupón CC975. Ako to už býva zvykom, za dopravu neplatíte ani cent navyše.  PS: nezabudnite zvoliť typ dopravy „Duty Free Shipping„.

Akciovú ponuku na GPD MicroPC nájdeš na Cafago.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close