SpravodajstvoWindows

Google vypustil aktualizáciu pre testovací okruh, ktorá prináša podporu notifikácií v Akčnom Centre pre prehliadač Chrome

Google a Microsoft zvyčajne spolu nijak extra nespolupracujú o to viac je prekvapivá najnovšia aktualizácia vo okruhu Google Chrome Canary Ring (testovacie zostavenie prehliadača Google Chrome), ktorá prináša natívne notifikácie vo Windows 10.

Google Chrome bude podporovať natívne notifikácie vo Windows 10

Nová funkcia, ktorá je zatiaľ dostupná len v rámci okruhu Google Chrome Canary umožňuje posielanie notifikácií z internetového prehliadača Chrome priamo do Centra akcií, presne tak ako ich dostávate z UWP aplikácií. Táto funkcia vám umožní napríklad obdŕžať notifikácie o nových e-mailoch. Funkcia je momentálne testovaná a s veľkou pravdepodobnosťou sa čoskoro dostane aj k širšiemu publiku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Umožňuje to (pozn. redakcie: Chrome) používateľom ručne odoberať natívne notifikácie systému Windows namiesto notifikácií z prehliadača Chrome. Poznámka: tento príznak je ignorovaný vo starších verziách systému Windows, ktoré nepodporujú natívne notifikácie.“, píšne Finnur Thorarinsson, Google Chromium inžinier.

Pevne veríme, že Google notifikácie dokončí do finálneho stavu už čoskoro a funkciu sprístupní širokej verejnosti.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Pexels.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close