APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google vylepšuje mobilnú aplikáciu Gmail. Zjednodušuje možnosť uskutočňovania hovorov

Google pridáva do aplikácie Gmail nové tlačidlá, prostredníctvom ktorých môžete priamo kontaktovať osobu prostredníctvom hovoru.

Ešte v priebehu septembra tohto roka spoločnosť Google oznámila, že umožní používateľom aplikácie Gmail uskutočňovať hovory priamo z rozhrania aplikácie. Spočiatku mohli používatelia vytvoriť odkaz prostredníctvom Google Meet a zdieľať ho s ostatnými používateľmi. Rovnako nechýbala i funkcie pripojenia sa k stretnutiam prostredníctvom mobilnej aplikácie. Priznajme si však, že vytváranie odkazov a ich preposielanie nie je najvhodnejším riešením, ako s niekým komunikovať. Zjavne si to uvedomuje i Google, ktorý prináša do rozhrania aplikácie novú funkciu.

Google zjednodušuje telefonáty prostredníctvom aplikácie Gmail

Google teraz uľahčuje spôsob, ako môžeme začať audio alebo videohovor a to prostredníctvom pridania tlačidiel volania priamo do rozhrania aplikácie, informuje portál TheVerge.com, ktorý sa odvoláva na oficiálny blog spoločnosti Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť prostredníctvom svojho blogu hovorí, že pridáva priamo do rozhrania aplikácie tlačidlá na začatie konverzácie prostredníctvom audia, či videa. Tie ako môžete nižšie vidieť, nájdete priamo v konverzáciách, ku ktorým môžete pristupovať prostredníctvom karty četu (pozn. redakcie: funkciu četu si musíte aktivovať prostredníctvom nastavení vášho účtu).

gmail funkcia telefonovania
Zdroj: Google

Google tiež hovorí, že môže trvať viac ako 15 dní, kým sa funkcia dostane ku všetkým používateľom, pričom ju začína sprístupňovať dnešným dňom. Funkciu ako takú budú môcť používať všetci používatelia Google Workspace, G Suite Basic a Business, ako aj používatelia s osobnými účtami Google. Funkcia z aplikácie tak robí plnohodnotnú komunikačnú platformu, ktorú po novom možno využívať nielen za účelom odosielanie správ, ale i za účelom telefonovania.

Nie je aktuálne jasné, aké plány má Google s aktuálnou aplikáciou Gmail. Je však zrejmé, že spoločnosť chce priniesť do aplikácie nové komunikačné nástroje. Aplikácia v súčasnosti ponúka štyri hlavné karty – Mail, Chat, Miestnosti (Priestory) a Stretnutia.

Aké funkcie by ste uvítali naprieč aplikáciou do budúcnosti? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close