Spravodajstvo

Google v roku 2021 dosiahol rekordné príjmy. Takto sa spoločnosti ešte nikdy predtým nedarilo!

Finančné výsledky spoločnosti Alphabet (Google) odhaľujú, že rok 2021 bol pre spoločnosť doposiaľ najlepším, aký zažili.

Nikoho asi neprekvapí, že príjem technologických gigantov je častokrát väčší, ako príjem mnohých štátov. Rok 2021 bol však atypickým a to najmä z dôvodu pandémie. Mnoho expertov odhadovalo, že viacero firiem sa bude musieť obracať, aby prežili. Zdá sa však, že spoločnosť Google dokázala na vzniknuté problémy reagovať lepšie, ako mnohé iné firmy.

Google hlási rekordné príjmy

Najnovšie sa do pozornosti dostáva finančná správa spoločnosti Alphabet, čo je materská firma spoločnosti Google. Podľa publikovaných dát, tržby spoločnosti dosiahli 258,63 miliárd dolárov. Len pre porovnanie, obrat spoločnosti v roku 2020 dosiahol „len“ 183 miliárd dolárov. Inými slovami, spoločnosť zvýšila svoj príjem o 41% a to aj napriek prebiehajúcej pandémii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ruth Porat, finančná riaditeľka spoločnosti Alphabet a Google v rámci publikovaných správ prezradila, že spoločnosť najväčší príjem v minulom roku dosiahla v poslednom štvrťroku.

„Naše výnosy vo štvrtom štvrťroku boli vo výške 75 miliárd USD, čo predstavuje medziročný nárast o 32%. Odzrkadľuje to všeobecnú silu vo výdavkoch inzerentov a silnú online aktivitu spotrebiteľov, ako aj značný pokračujúci rast výnosov zo spoločnosti Google Cloud.“

Publikované dáta ďalej odhaľujú, že čistý príjem spoločnosti pred zdanením dosiahol 90,7 miliárd dolárov. Spoločnosti by po zdanení malo zostať na účte približne 76 miliárd dolárov. Čo sa týka nákladov, tak treba uviesť, že všeobecné náklady, ako sú napríklad mzdy pre zamestnancov a ďalšie, dosiahli úroveň 110,93 miliardy dolárov. Rovnako treba spomenúť, že Google v minulom roku investoval do výskumu a vývoja služieb a produktov približne 31,56 miliardy dolárov. Výdavky na marketing tvorili 22,9 miliardy dolárov a ďalšie všeobecné a administratívne náklady predstavovali 13,5 miliardy dolárov.

prijem spolocnosti Alphabet_2021
Zdroj: Alphabet

Sú pre vás výsledky spoločnosti Alhabet prekvapujúce? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close