Google v dôsledku chyby odosielal videá niektorých používateľov do cudzích archívov

Spoločnosť Google v dôsledku chyby omylom distribuovala videá niektorých používateľov do cudzích účtov v rámci služby Google Takeout.

Google video
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com (TeroVesalainen)

Vo všeobecnosti sa služby spoločnosti Google pokladajú za bezpečné z čoho vyplýva aj vysoká dôvera ľudí v značku, ako aj spokojnosť so službami. Asi ťažko by sme dnes našli niekoho, kto by aktívne nevyužíval aspoň jednu službu tohto technologického giganta. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál Hackread.com však naznačujú, že nie vždy všetko je podľa našich predstáv.

Spoločnosť Google mala ešte ku koncu minulého roka omylom posielať  videá niektorých používateľov do archívov cudzích ľudí v službe Google Takeout. Neskôr spoločnosť zaslala informačný e-mail, v ktorom dotknutých ľudí informovala, že na krátku dobu bol ich obsah zaslaný do archívov cudzích ľudí. Na toto fopá upozornil Jon Oberheide prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V statuse vyššie Google píše:

„Nanešťastie, počas tejto doby, niektoré videá v Google Fotkách boli nesprávne exportované do archívov cudzích ľudí. Jedno alebo viacero videí vo Vašom účte Google Fotky boli ovplyvnené touto chybou.“

Následne Oberheide kontaktoval spoločnosť Google, ktorá mu však podľa jeho slov odmietla dať viac informácií, vrátane zoznamu ovplyvnených videí.

Táto chyba mala nastať v druhej polovici novembra, konkrétne medzi 21. novembrom až 25. novembrom. Spoločnosť Google podľa portálu chybu už opravila a zároveň povedala, že urobila potrebné opatrenia, aby sa vyhli podobným problémom v budúcnosti.

„Opravili sme základný problém a vykonali sme hĺbkovú analýzu, aby sme tomu zabránili v opakovaní. Je nám veľmi ľúto, že sa to stalo, “ uviedol zástupca spoločnosti Google pre portál hackread.com.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre