Spravodajstvo

Google sprístupnil vyhľadávač DuckDuckGo pre Chromium prehliadače. Jedná sa o jeden z mála vyhľadávačov, ktorý „nešpehuje“ používateľov

Najnovšia aktualizácia jadra Chromium, ktoré je základom viacerých populárnych internetových prehliadačov ako Google Chrome či Opera, prichádza s rozšírenou podporou viacerých vyhľadávačov, ktoré si môže používateľ zvoliť v nastaveniach. Na novom zozname podporovaných vyhľadávačov sa objavil aj vyhľadávač DuckDuckGo, ktorý sa snaží bojovať za lepšiu ochranu súkromia a osobných údajov používateľa. Pre mnohých sa tak môže stať DuckDuckGo predvoleným vyhľadávačom, ktorý zaručuje aspoň čiastočné súkromie, narozdiel od klasického Googlu, ktorý má na krku káuz ohľadom ochrany súkromia až až.

Nový Chromium 73

Zoznam podporovaných vyhľadávačov je podľa všetkého zahrnutý v najnovšej aktualizácii Chromium 73, ktorej stabilná verzia bola vypustená iba predvčerom. Zatiaľ nie je známe, prečo sa tak Google rozhodol, no je dosť možné, že ho ku tomu dotlačili všetky aktuálne obvinenia z porušovania ochrany súkromia. Posledné mesiace nie sú pre Google ružové a na spoločnosť sa valí kritika zo všetkých kútov sveta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostupný je aj u nás

Nová aktualizácia jadra Chromium zahŕňa množstvo zmien a aj ďalšie podporované vyhľadávače, no najpodstatnejším je jednoznačne spomenutý DuckDuckGo. Ten je totižto dostupný až v 60 krajinách sveta. Pre porovnanie, jeho ďalší súputník Qwant, je dostupný iba vo svojej domovine, čiže vo Francúzsku. Pozrime sa ale na zoznam štátov, kde je vyhľadávač DuckDuckGo dostupný a áno, dostupný je aj v našich končinách:

Argentína, Rakúsko, Austrália, Belgicko, Brunej, Bolívia, Brazília, Belize, Kanada, Čile, Kolumbia, Kostarika, Chorvátsko, Nemecko, Dánsko, Dominikánska republika, Ekvádor, Faerské ostrovy, Fínsko, Grécko, Guatemala, Honduras, Maďarsko, Indonézia, Írsko, India, Island, Taliansko, Jamajka, Kuvajt, Libanon, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Monako, Moldavsko, Macedónsko, Mexiko, Nikaragua, Holandsko, Nórsko, Nový Zéland, Panama, Peru, Filipíny, Poľsko, Puerto Rico, Portugalsko, Paraguaj, Rumunsko, Srbsko, Švédsko, Slovinsko, Slovensko, El Salvador, Trinidad a Tobago, Južná Afrika, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo, Uruguaj, USA a Venezuela.

Reakcia DuckDuckGo

„Sme radi, že spoločnosť Google uznala, že je dôležité ponúknuť spotrebiteľom možnosť súkromného vyhľadávania,“ povedal zakladateľ vyhľadávača DuckDuckGo, Gabe Weinberg, pre zahraničný portál Techcrunch.

Ak chcete o vyhľadávači DuckDuckGo vedieť viac, stačí navštíviť ich oficiálnu stránku.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (DuckDuckGo)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close