Google Správy umožnia odosielať SMS správy aj bez toho, aby ste mali mobilný signál. Pozrite sa, aká funkcia pribudne do aplikácie!

Poznáme ďalšie podrobnosti o chystanej funkcii satelitných SMS správ.

spravy
Zdroj: ThomasDeco / Shutterstock.com

V prvej polovici minulého mesiaca vyplávalo na povrch, že Google pracuje na funkcii, prostredníctvom ktorej budeme môcť odosielať SMS správy prostredníctvom satelitu. Prirodzene, vzhľadom na to, že obdobnú funkciu ponúka dnes Apple, tak sa diskutovalo hlavne o takzvaných SOS správach. Ide o typ správ, kedy môžete kontaktovať tiesňovú linku, napríklad potom, ako stratíte mobilný signál a ste v núdzi. V tom čase, kedy sme sa dozvedeli o tejto funkcii pre Android, ďalšie informácie neboli známe, ako budú SOS správy fungovať na telefónov s Androidom. To sa ale najnovšie zmenilo, hlási portál 9to5google.com.

Portálu sa vďaka analýze zdrojového kódu aplikácie Správy vo verzii 20240329_01_RC00 podarilo odhaliť ďalšie podrobnosti o nadchádzajúcej funkcii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový nástroj v aplikácii Google Správy bude fungovať odlišne ako ten v telefónoch iPhone

Podľa zdrojového kódu, táto funkcia nájde oveľa širšie využitie, ako je to v prípade satelitných SMS od spoločnosti Apple. A hoci aj v tomto prípade satelitné SMS poslúžia na to, aby ste sa mohli spojiť so záchrannými zložkami, tak tu funkcie ale nekončia.

V aplikácii sa podarilo nájsť tri útržky popiskov, ako bude tento typ správ fungovať. A to konkrétne:

  • „Ak chcete odosielať a prijímať správy, zostaňte vonku s jasným výhľadom na oblohu.“
  • „Satelitné odosielanie správ môže trvať dlhšie a nemôže zahŕňať fotografie a videá.“
  • „Môžete si posielať správy s kýmkoľvek vrátane pohotovostných služieb.“

Ako môžete čítať v tretej vete vyššie, tak prostredníctvom satelitných SMS správ, si budete môcť písať s hocikým a nielen so záchrannými službami. Inými slovami, SMS správu budete môcť odoslať aj vašim kontaktom v mobilnom zariadení a ďalším používateľom.

Kedy bude funkcia dostupnou?

Nateraz nie je celkom jasné, kedy táto funkcia zavíta do rozhrania aplikácie. Predpokladá sa ale, že tento nástroj príde spolu s Androidom 15. To znamená, že ešte v priebehu tohto roka. Z minulých únikov informácií vieme ale povedať, že funkcia nebude vyžadovať žiaden ďalší hardvér. Znamená to, že by mala byť kompatibilnou aj s existujúcimi telefónmi (pozn.: či bude dostupnou aj pre zariadenia so staršími verziami Androidu zatiaľ nevieme).

Rovnako treba spomenúť, že satelitné správy by mali fungovať automaticky a to spôsobom, že keď sa stratíte s dosahu mobilnej veže, tak sa váš telefón automaticky prepne do tohto režimu. Nezodpovedanou otázkou ale je, či aktivovanie tejto funkcie, si bude vyžadovať podporu zo strany operátora alebo nie.

V každom prípade, hneď ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak vás budeme o nich informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre