ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google spraví posielanie správ zábavnejšie. Do aplikácie Správy pribudne táto funkcia!

Google Správy pravdepodobne už čoskoro dostanú funkciu, ktorá vám dovolí vytvárať vlastné GIF obrázky z fotoaparátu.

Spoločnosť Google ešte v decembri minulého roku vydala aktualizáciu Google Správ pre smartfóny Pixel, ktorá priniesla radu nových funkcií. Portál Android Authority však informuje o jednej, ktorá sa síce v aktualizácii objavila, no zatiaľ nie je zapnutá. Znamená to, že sa ukrýva v kóde aplikácie.  

Tou novou funkciou je možnosť vytvorenia vlastného krátkeho GIF obrázku pomocou prednej kamery smartfónu. Informácie v kóde aplikácie naznačujú, že keď ju Google v aplikácii Google Správy spustí, aktivovať si ju môžeme jednoduchým podržaním ikony fotoaparátu hneď vedľa textového poľa.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po aktivovaní selfie GIF funkcie sa vám otvorí nové rozhranie, v ktorom budete vidieť kruhový výrez s obrazom prednej kamery. Vytvoriť môžete následne až štvorsekundové video, ktoré sa pošle ako GIF príjemcovi správy. Hoci sa o novej funkcii hovorí ako o selfie GIFe, užívatelia budú môcť použiť aj prednú aj zadnú kameru.  

Ak by sa vám nepodarilo zachytiť reakciu tak, ako ste to plánovali, funkcia vám umožní opraviť sa a nahrať GIF ešte raz. V príspevku nižšie môžete vidieť, ako bude funkcia vyzerať v praxi.  

Vieme, že funkcia sa momentálne nachádza v kóde aplikácie, funguje, no je zablokovaná príkazom, ktorý jej bráni objaviť sa v aplikácií Správy. Je teda viac než isté, že túto funkciu dostaneme už čoskoro, no spoločnosť Google zatiaľ neodhalila kedy presne ju môžeme očakávať.  

Aké ďalšie novinky prichádzajú do Google Správ?  

Okrem funkcie selfie GIF sa môžeme tešiť aj na ďalšiu zaujímavú funkciu, ktorú si Správy požičiavajú z iPhonov. Ide o možnosť vytvoriť si vlastné “photomoji”, teda vlastné emoji z obľúbených fotografií. Nová funkcia vám umožní vystrihnúť si osobu alebo vec z fotografie a tú následne použiť ako svoju vlastnú nálepku.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Zároveň sa v aplikácii objaví možnosť dať hlasovej správe jeden z predpripravených filtrov. Pre niekoho je posielanie hlasoviek prirodzenejšie ako písanie, no vďaka týmto filtrom môžete dať správe nový kontext. Priateľom môžete napríklad dať vedieť ako sa v daný moment práve cítite. Popritom sa samozrejme zlepší aj kvalita nahrávania hlasu.  

Správy oživí aj niekoľko “skrytých slov”, ktoré po napísaní vytvoria na obrazovke príjemcu krásny efekt. Skúste napísať napríklad “ľúbim ťa” alebo “vonku sneží” a sledujte, čo sa vám na obrazovke objaví. Samozrejme že týchto hesiel je oveľa viac, no skúste ich objaviť sami. Dokopy sa do správ dostane približne 15 skrytých slov a Google pravdepodobne časom pridá aj ďalšie.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Nové funkcie v Google Správach zlepšia spôsob četovania s rodinou, priateľmi a blízkymi. Prinášajú jedinčené a hlavne zábavné spôsoby komunikácie, ktoré oživia vašu četovaciu schránku. Na ktorú funkciu sa najviac tešíte vy?  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close