Google sľubuje tieto nové funkcie pre Android a to ešte do konca roka. Ktoré z nich budete používať?

Google predstavuje 6 nových funkcií pre Android. Od rodinného zvončeka, až po možnosť odomykania auta prostredníctvom smartfónu.

Android_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Android je v súčasnosti najrozšírenejší mobilný operačný systém na svete a preto sa o neho musí Google vzorne starať, aby ním aj zostal. Najnovšie spoločnosť Google prostredníctvom svojho blogu oznamuje nie jednu, ale hneď niekoľko nových funkcií. Poďme sa spolu teraz pozrieť, o čo konkrétne ide.

„Family Bell“ vás upozorní na dôležité udalosti

Prvou novinkou je Family Bell, teda Rodinný zvonček. Ako už asi tušíte, tak ide o funkciu, ktorá upozorní všetkých členov jednej rodiny na rôzne udalosti. Spoločnosť rovnako hovorí, že funkcia bude dostupnou naprieč viacerými zariadeniami, od smartfónov, cez chytré reproduktory, inteligentné displeje a podobne, prostredníctvom ktorých budete upozornený. Nejde však len o narodeniny, či rôzne sviatky, ale aj iné aktivity, napríklad rodinná večera a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android Familly Bell_rodiny zvoncek
Zdroj: Google

Nové miniaplikácie

Google ďalej prezrádza, že pridáva do rozhrania Androidu i nové miniaplikácie. Pôjde napríklad o miniaplikáciu pre Fotky, kde si používateľ bude môcť nakonfigurovať widget s fotografiami ľudí, alebo zvierat, ktoré budete chcieť vidieť na domovskej obrazovky smartfónu. Pribudne i widget na Knihy Google Play, alebo nový widget pre YouTube Music.

Pripomeňte si skvelé momenty z osláv

Ďalšou funkciou, ktorú Google prináša, je možnosť Spomienok naprieč aplikáciou Fotky Google, ktorá umožní používateľovi pristupovať k fotografiám z osláv.

„Tieto spomienky sa objavia vo vašej mriežke fotografií a obsahujú vybraný výber fotografií a videí od sviatkov, ako je Silvester alebo Halloween, až po dôležité míľniky, ako sú narodeniny a promócie.“ opisuje funkciu Google.

Google Fotky_Spomienky z oslav funkcia
Zdroj: Google

Spoločnosť rovnako hovorí, že používatelia dostanú do rúk i nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť označovať fotografie, ktoré chcú, aby sa im zobrazovali v karte Spomienky, resp. odznačovať fotografie, ktoré nechcú, aby sa im tam zobrazovali.

Nové reakcie v systéme Android Auto a možnosť odomykania auta smartfónom

Android Auto je jednou z funkcií, ktorá je medzi používateľmi vcelku žiadanou. Dôvodom je, že nám umožňuje vytvoriť multimediálne centrum na obrazovke auta, prostredníctvom ktorého môžeme pristupovať i k aplikáciám smartfónu. Najnovšie Google prezrádza, že do služby pridáva niekoľko noviniek. Ide napríklad o možnosť vyhľadávania hudby hlasom, posielanie rýchlych odpovedí na správy cez hlasového asistenta Google, automatické spustenie služby potom, ako sa pripojíme cez Bluetooth k autu a podobne. Rovnako však treba dodať, že na to, aby ste si nové funkcie vychutnali na 100%, tak potrebujete vedieť jeden zo svetových jazykov. Jednou z väčších noviniek, ktorú uvíta veľká časť vodičov, je možnosť odomykania auta prostredníctvom smartfónu. Tu však treba dodať, že funkcia bude z úvodu limitovanou len na vybrané regióny a tiež nebude môcť byť odomykané každé auto.

Odomykanie auta smartfonom Android
Zdroj: Google

„Od dnešného dňa môžete svoj telefón s Androidom používať na uzamknutie, odomknutie a dokonca aj naštartovanie kompatibilného auta. Digitálny kľúč od auta je teraz k dispozícii vo vybraných krajinách.“

Povolenia aplikácií

Google ďalej oznamuje funkciu, ktorá bude automaticky odoberať povolenia aplikáciám a hrám, ktoré ste dlhšiu dobu nepoužili.

„Pamätáte si na mobilnú hru, ktorú ste si stiahli pred pár mesiacmi? Pravdepodobne nie. Vďaka automatickému resetovaniu povolení v systéme Android vaše zariadenie automaticky vypne povolenia pre spustenie, ktoré aplikáciám umožňujú pristupovať k údajom alebo vykonávať akcie vo vašom mene, pre stiahnuté aplikácie, ktoré ste nejaký čas nepoužili.“ opisuje funkcie spoločnosť Google.

Google ďalej dodáva, že pri ďalšom zapnutí aplikácie, vás systém vyzve k opätovnému udeleniu potrebných povolení. Táto funkcia bude dostupnou pre všetky zariadenia s Androidom 6.0 alebo novším.

Ešte viac kombinácii emoji

Poslednou novinkou je, že Google pridáva nové možnosti kombinácie emoji navzájom. V tomto prípade však treba povedať, že je potrebná využívať klávesnica Gboard od spoločnosti Google, aby ste mohli funkciu kombinácie emoji využívať.

nove kombinacie emoji_gboard_android
Zdroj: Vosveteit.sk
Gboard – klávesnica Google
Gboard – klávesnica Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Google v závere dodáva, že funkcie vyššie začína uvoľňovať dnešným dňom a dostupné pre všetkých by mali byť v priebehu najbližších dní až týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre