Windows 11 BETA prináša zmeny v ponuke Štart a v Paneli s úlohami. Pozrite sa, čo sa zmení! Páči sa vám to?!

Nová verzia Windows 11, ktorá je dostupnou pre BETA testerov, prináša niekoľko zmien v súvislosti s ponukou Štart a Panelom s úlohami.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Microsoft ešte v októbri sprístupnil nový Windows 11 pre všetkých. Medzičasom spoločnosť uvoľnila niekoľko aktualizácií pre používateľov a to aj vrátane testovacích zostavení. Najnovšie sa do pozornosti dostáva nové zostavenie, ktoré je aktuálne distribuované pre BETA testerov operačného systému. To prináša niekoľko zmien a my sa nižšie pozrieme, na dve najviditeľnejšie z nich. Na tému upozorňuje portál beebom.com.

Microsoft prináša ďalšiu verziu Windows 11. Dostupnou je zatiaľ pre testerov

Zostavenie Windows 11 22509, ktoré je najnovšie dostupné v rámci kanálu Dev, prináša nový Panel s úlohami, ale i ponuku Štart. Jednou zo zmien je, že aktuálna verzia systému Windows 11, nezobrazuje hodiny a dátum na paneli úloh pri použití nastavenia viacerých obrazoviek. Táto verzia operačného systému však vracia dátum a hodiny na panel úloh na viacerých monitoroch. Hoci ide o drobnú zmenu, tak aj napriek tomu, ide o krok vpred.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft tiež testuje možnosť prispôsobenia si ponuky Štart s viacerými pripnutými aplikáciami a ďalšími odporúčaniami. Používatelia tak môžu spraviť potom, ako kliknú pravým tlačidlom myši na Štart, kde budú mať následne k dispozícii tri možnosti rozmiestnenia ponuky. Prvou z nich je prednastavená ponuka Štart, potom ponuka s „Viac pinmi“, alebo s „Viac odporúčaniami“.  Pre lepšiu ilustráciu, nižšie si môžete pozrieť grafické znázornenie ponuky Štart vo všetkých jeho podobách.

Ponuka Štart_Windows 11_BETA
Zdroj: Microsoft

Ďalšou zmenou, ktorá nás pravdepodobne neminie je, že Microsoft pracuje na presune používateľov z tradičného ovládacieho panela do novej modernej aplikácie nastavení v systéme Windows 11. Preto v najnovšej zostave OS niektoré nastavenia ovládacieho panela vedú používateľov k aplikácii Nastavenia. Microsoft v súvislosti s touto zmenou píše:

„Presunuli sme rozšírené nastavenia zdieľania (ako je zisťovanie siete, zdieľanie súborov a tlačiarní a zdieľanie verejných priečinkov) na novú stránku v aplikácii Nastavenia v časti Rozšírené nastavenia siete,“ povedala Amanda Langowski, vedúca programu Microsoft Windows Insider Program.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre