ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google rozširuje možnosti ovládania Android smartfónu pomocou tváre. Táto technológia pomôže miliónom z nás!

Google sprístupňuje pre Android aplikáciu Project Activate, ktorá rozširuje možnosti komunikácie hendikepovaným ľuďom so svojim okolím.

Pre väčšinu z nás je ovládanie smartfónu hračkou. Za týmto účelom využívame prsty našich rúk, či rôzne dotykové perá a podobne. Nie však každý má toľko šťastia a mnohí z nás majú obmedzenú pohyblivosť v dôsledku čoho ovládanie zariadenia a komunikácia s okolím, nie je tak jednoduchou. Ide najmä o ľudí, ktorí trpia rôznymi chorobami, ako je napríklad svalová dystrofia, či majú rôzne poranenia a podobne.

Google dlhodobo pracuje na technológiách, prostredníctvom ktorých sa snaží sprístupniť Android smartfóny a funkcie zariadení pre všetkých. Ide o rôzne nástroje a aplikácie, ako sú napríklad Živé titulky, Zosilňovač zvuku, Akčné bloky a podobne. Najnovšie sprístupňuje v prvých regiónoch novú funkciu prostredníctvom aplikácie Project Activate. Na tému informuje portál Androidpoloce.com.  O čo však ide?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Project Activate
Project Activate
Developer: Research at Google
Price: To be announced

Project Activate: Čo to je a čo ponúka?

Project Active je jedným z projektov spoločnosti Google, ktorého cieľom je sprístupniť možnosti využívania nových technológií ľuďom s obmedzenou pohyblivosťou, či obmedzenými možnosťami komunikácie. Ide o samostatnú aplikáciu zverejnenú v obchode Google Play, ktorá umožňuje prednastaviť rôzne akcie smartfónu, ktoré zariadenie vykoná na základe pohybu tváre. Ide najmä o reakcie na rôzne situácie. Napríklad, pomocou pohybov očí, budete môcť prostredníctvom smartfónu povedať „Prosím poď sem“, prípadne pomocou grimás tváre, či úst, povedať ďalšie rôzne frázy.

Nižšie vo videu si môžete pozrieť, ako táto technológia funguje v praxi vrátane rôznych situácií, kedy nájde využitie.

„Najnovšia aplikácia dostupnosti pre Android pomáha ľuďom komunikovať pomocou gest tváre a prednastavených akcií, ak nedokážu hovoriť alebo používať telefón rukami. Od odosielania textových správ milovanej osobe až po získanie pozornosti opatrovateľa“ píše Google.

Rovnako treba povedať, že nejde o jedinú aplikáciu tohto druhu, ktorú Google v minulosti vytvoril. Napríklad, spomenúť môžeme obdobnú aplikáciu, akou je Camera Switches. Tá rovnako ponúka možnosti ovládania smartfónu prostredníctvom tváre. V tomto prípade je však ovládanie sústredené skôr na prácu so zariadením, ako na komunikáciu so svojim okolím. Ide napríklad o možnosť prepínania skladieb, pohybovanie sa v rozhraní smartfónu a podobne.

V každom prípade, ide o služby, ktoré dokážu zjednodušiť život ľudom, ktorí to skutočne potrebujú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close