Spravodajstvo

Google priznáva, že k našim e-mailom majú prístup aj vývojári tretích strán. Avšak môžeme si za to čiastočne aj sami

V priebehu včerajšieho dňa zahraničný denník The Wall Street Journal uverejnil článok hovoriaci o tom, že Google sprístupňuje naše e-mailové správy tretím stranám. Vzhľadom na to, že sa jedná o renomovaný spravodajský portál tak správu prebralo viacero médií. Mnoho používateľov však krútilo hlavami, že to nie je možné. Nuž, ak patríte medzi túto skupinu ľudí tak vás budeme musieť sklamať, áno je to možné a je tomu aj tak.  Aby sme boli však korektní, Google samovoľne nesprístupňuje tieto informácie, ale len na základe voľby používateľov.

Kto všetko má prístup k vašim súkromným správam na konte Gmail?

Predtým ako však vývojári tretích strán získajú prístup k súkromným správam tak musia prejsť procesom posudzovania pozostávajúcim z viacerých krokov navrhnutých tak, aby automaticky a manuálne vyhodnotili vývojára, posúdili politiku ochrany osobných údajov aplikácie, zabezpečili jej legitimitu a otestovali aplikáciu a overili jej funkcionalitu. Zároveň vývojári tretích strán môžu vyžadovať len informácie, ktoré sú relevantné pre ich účel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Frey ďalej poukazuje na to, že používatelia majú viacero možností k dispozícii na to, aby preskúmali povolenia, ktoré poskytli aplikáciám tretích strán. Tak isto hovorí, že ak s aktuálnym nastavením povolení používatelia nesúhlasia tak ich môžu vrátiť späť.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok: vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close