Google predstavuje ďalšie aplikácie, ktoré nám majú pomôcť držať sa od smartfónu ďalej

Google v rámci programu Digitálny Detox predstavuje dve nové aplikácie. Ich cieľom je používateľov upozorniť na nadmerné používanie smartfónu.

Digitalny Detox - Android aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Závislosť na smartfónoch je problémom dnešnej doby, ktorý trápi hlavne mladšie ročníky. Nedávno publikovaný prieskum ukázal, že závislosťou na smartfóne trpí približne 23% detí a mladistvých, čo je alarmujúce číslo.

Technologickí giganti si dobre uvedomujú, že technológie a obzvlášť smartfóny, sú dobrým sluhom, ale zlým pánom. Uvedomuje si to aj spoločnosť Google, ktorá v rámci operačného systému Android nedávno zaviedla Digitálnu rovnováhu, ktorá sleduje aktivitu používateľov spojenú s používaním smartfónu. Okrem toho, spoločnosť v niekoľko mesiacov dozadu predstavila sériu aplikácií, ktorých cieľom je poukázanie na to, koľko času trávime so smartfónom v ruke. Najnovšie medzi tieto aplikácie pribudli dve nové.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Digitálny Detox

Prvou aplikáciou, ktorú spoločnosť predstavila v rámci projektu Digitálneho detoxu je Activity Bubbles. Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Vždy po tom, ako odomknete smartfón, tak Vám na domácej obrazovke pribudne bublina. Ako to fyzicky vyzerá si môžete pozrieť nižšie.

Druhou novo predstavenou aplikáciou je Screen Stopwatch – A Digital Wellbeing Experiment. Tá, rovnako ako v prvom prípade, ponúka možnosť aktívneho sledovania využívania smartfónu na obrazovke zariadenia. Tentokrát však nie pomocou bublín, ale prostredníctvom časomiery, ktorá Vám odpočítava ako dlho máte v priebehu dňa rozsvietený displej smartfónu.

Via svetandroida.cz

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre