TCL hlási za minulý rok rekordné predaje chytrých televízorov

Spoločnosť TCL na globálnom trhu predala v minulom roku viac ako 32 miliónov televízorov. V medziročnom porovnaní predala tak o 17% viac.

Zdroj: TCL

Rok 2020 máme v plnom prúde a spolu s jeho začiatkom viacero spoločností bilancuje minuloročné výsledky. Výnimku netvorí ani 2. najväčší výrobca televízorov na svete, spoločnosť TCL, ktorá predala celkovo o 17% viac televízorov, ako tomu bolo rok dozadu.

Ľudia viac preferujú chytré televízie s vysokým rozlíšením

Podľa uverejnenej tlačovej správy spoločnosť predala o 19% viac chytrých televízorov, ako tomu bolo v minulom roku. Záujemcovia o nový televízor pritom primárne siahajú po chytrom televízore. Odzrkadlilo sa to aj na celkovom podiele predaných televízorov, z ktorých až 85% bolo chytrých. Len pre zaujímavosť z celkového objemu predaných zariadení bolo až 51% so  4K displejom.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
first_TCL_Mini_LED_X10
Zdroj: TCL

Spoločnosti sa pritom darilo rásť v podstate naprieč všetkými regiónmi sveta, vrátane Európy. Na európskom trhu, ktorý je pre nás najzaujímavejším sa spoločnosti najviac darilo rásť v krajinách ako Španielsko (264%), Veľká Británia (262%) či Taliansko (203%). Európsky priemer ja však o niečo menším ako v spomínaných krajinách. Spoločnosť v porovnaní s minulým rokom v rámci Európy predala „len“ o 35% viac televízorov.

„V Európe rástol predaj televízorov značky TCL o 35 % a v štvrtom štvrťroku roku 2019 dosiahol dokonca rast o 54 %. Hlavné európske trhy zahŕňajú krajiny, ako je Španielsko, Veľká Británia a Taliansko, kde bol dosiahnutý medziročný rast 264 %, 262 % respektíve 203 %.“ píše sa v tlačovej správe.

Spoločnosť hovorí, že celkovo v minulom roku predala 32 miliónov kusov televízorov. Počas prvých 3 kvartáloch sa spoločnosť umiestnila na 2. mieste čo sa týka v objeme predaja televízorov (pozn. redakcie: k 4. kvartálu chýbajú aktuálne dáta od ostatných výrobcov). Spoločnosť zároveň pôsobí vo viac ako 160 trhoch po celom svete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre