Google pre Slovákov sprístupnil funkciu detekcie fyzických sledovačov, ktoré monitorujú váš pohyb. Funkciu nájdete tu!

Nová funkcia od spoločnosti Google vás upozorní na neznáme sledovacie zariadenia v okolí, takto si ju aktivujete.

Android dostane dôležitú bezpečnostnú funkciu
Zdroj: Unsplash (Mark Chan) Pixabay (Clker-Free-Vector-Images) Úprava: Vosveteit.sk

Sledovacie zariadenia sa stali v poslednej dobe skutočným hitom. Dôvodom je najmä to, že sú dostupné a nenápadné, pričom ich vieme využiť ako skvelých pomocníkov v našom živote. Taký AirTag od spoločnosti Apple či SmartTag od Samsungu si vieme jednoducho vložiť do batožiny pri cestovaní, zavesiť na kľúče či obojok psa a sledované predmety už tak ľahko nestratíme. Spolu s nárastom popularity týchto zariadení však prichádzajú na miesto aj obavy zo sledovania, pretože nikdy nevieme, kedy sa niekto pokúsi nám vhodiť takéto zariadenie do kabelky či auta. Práve proti týmto nečestným úmyslom teraz začal bojovať Google, ktorý v rámci Androidu priniesol upozornenia pred takýmto sledovaním.

Aktivujte si túto funkciu aj vo vašom Androide

V posledných dňoch začala nová funkcia pre upozornenia na neznáme sledovacie zariadenia prichádzať aj do prvých smartfónov so systémom Android. Je teda skutočne pravdepodobné, že ju nájdete aj vo vašom telefóne. Keď sme si prešli nastavenia nášho telefónu, tak sme novú funkciu od spoločnosti Google našli v telefóne aj my a okamžite sme si overili či ju máme aktívnu. A ako ju môžete nájsť vo vašom Androide aj vy? Pozrite sa nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • V nastaveniach vášho smartfónu zvoľte možnosť Bezpečnosť a tieseň.
  • Klepnite na možnosť Upozornenia na neznáme sledovacie zariadenia.
  • Aktivujte si funkciu vo vašom Androide.

Názvy sekcií, ktoré vedú k tomuto nastaveniu, sa môžu v závislosti od smartfónu a jeho nadstavby líšiť. Postup je však všade rovnaký a aj vy by ste mali mať už teraz k dispozícii túto užitočnú funkciu. Ak ju tam ale stále nevidíte, skontrolujte si dostupnosť aktualizácií vo vašom telefóne. Rovnako sa nová bezpečnostná funkcia od spoločnosti Google môže objaviť až po aktualizácii systému alebo aktualizácii Obchodu Play. Podľa všetkého hlavným distribučným kanálom je nateraz cez aktualizáciu Obchodu Play v systémoch Android 6.0 alebo novšej verzii.

„Ak funkciu ešte neevidujete, tak nezúfajte. Je to otázka najbližších hodín až dní, kým ju budete mať dostupnú.“

Google upozornenia automaticky aktivoval

Ak máte túto funkciu s upozorneniami na neznáme sledovacie zariadenia k dispozícii, pravdepodobne ju máte aktívnu. Keď sme si overovali dostupnosť tejto funkcie v smartfóne od Samsungu aj Xiaomi, tak bola automaticky aktívna. Za kontrolu však nič nedáte, teda len pre prípad, že Google tieto upozornenia vo vašom telefóne automaticky neaktivoval.

V rámci novej bezpečnostnej funkcie sa budú skenovať sledovacie zariadenia vo vašom okolí, no môžete vykonať aj ručnú kontrolu. Rovnako sa bude ukladať aj história týchto sledovacích zariadení v našom okolí. História pritom bude k dispozícii počas 48 hodín od zaznamenania sledovacieho zariadenia.

Všimli ste si nový bezpečnostný prvok od spoločnosti Google aj vo vašom Androide? A využívate nejaké sledovacie zariadenia aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre