Google pravdepodobne prekope aplikáciu Fotky: Pracuje nielen na novom vzhľade, ale aj funkciách

Google pracuje na novom vzhľade aplikácie Fotky. Rovnako by do aplikácie mohli pribudnúť nové a užitočné funkcie. Pozrite sa, čo sa zmení.

Google Fotky aplikacia
Zdroj: Vosveteit.sk, Google

Na spravovanie fotiek vo virtuálnom úložisku existuje mnoho aplikácií, no pri používateľoch s operačným systémom Android zväčša prevláda aplikácie Google Fotky. Prepojenosť so všetkými službami od Googlu je na veľmi dobrej úrovni a k tomu za ňu netreba nič platiť, vskutku výborná kombinácia.

Ako ale poznáme Google, tak ten nikdy nezaspáva na vavrínoch a neustále pracuje na zlepšení svojich služieb. Platí to aj pre aplikáciu Fotky, kde sa očakáva príchod viacerých užitočných funkcií. Tieto funkcie už údajne testuje vybraná skupina používateľov. Na tému upozorňuje web chromeunboxed.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmena sekcie Knižnica

Podľa uniknutých fotografií Google prekopal kartu Knižnica, kde je najväčšou novinkou možnosť importovať fotky z iných služieb ako napríklad Facebook, či iCloud. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, vrchnú časť aplikácie v sekcii Knižnica čaká zmena v podobe posuvného menu, z ktorého môžete otvoriť svoje albumy, fotky v zariadení, či zdieľané albumy.

Zdroj: chromeunboxe.com, Prekopaná verzia sekcie Knižnica v aplikácii Google Fotky

Možnosti importovania fotografií

V sekcii Knižnica taktiež okrem iného pribudlo tlačidlo Importovať fotografie. Okrem spomínanej možnosti importovania fotografií z iných služieb pribudli možnosti, ako digitalizovanie fotiek a videí, importovanie fotiek z digitálneho fotoaparátu, alebo tlačidlo na vytvorenie linku, pomocou ktorého môžete priateľov požiadať o to, aby s vami zdieľali fotografie.

google fotky možnosti importovania
Zdroj: chromeunboxe.com, Nové možnosti importovania v aplikácii Google Fotky

Zvyšné tlačidlá, ako napríklad skenovanie fotografií už v aplikácii máme aj teraz, no po novom sa toto tlačidlo bude nachádzať v tejto sekcii.

Na záver je nutné dodať, že všetky tieto vylepšenia a funkcie sú vo fáze uzavretého testovania a nie je jasné, kedy a či vôbec sa tieto funkcie dostanú do stabilnej aktualizácie aplikácie. Nám sa ale tieto novinky náramne páčia a sme toho názoru, že by neuveriteľne zlepšili používanie a prácu s fotografiami nielen vo virtuálnom úložisku.

A čo si o týchto novinkách myslíte vy? Používate Fotky od Google alebo preferujete inú aplikáciu? Podeľte sa s vašim názorom v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre