Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie

V Google Mapách pribudne nástenka, ktorá pripomína nástenku zo sociálnej siete Facebook

Google Mapy
Zdroj: Vosveteit.sk

Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o ďalšej zaujímavej funkcii. 

Kľúčovú úloha zohrajú milióny aktívnych prispievateľov do máp

„Ak je tu niekto, kto by vás mohol informovať, je to komunita Máp Google. Každý deň ľudia odovzdajú viac ako 20 miliónov príspevkov – vrátane odporúčaní pre svoje obľúbené miesta, aktualizácií obchodných služieb, nových recenzií a hodnotení, fotografií, odpovedí na otázky ostatných ľudí, aktualizovaných adries a podobne.“ píše Google vo svojom blogu.

Google Mapy už dlho čiastkovo pripomínajú sociálnu sieť a novou funkciou, ktorá zavedie nový informačný kanál komunity na karte Preskúmať, sa k sociálnym sieťam opäť o kúštik priblíži.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť opisuje nový kanál ako nástroj, prostredníctvom ktorého budete môcť jednoduchšie objavovať nové veci, kde môžete ísť, aké služby nájdete vo svojom okolí, a podobne. 

„Komunitný informačný kanál združuje užitočné miestne informácie a prispôsobuje ich vybraným záujmom. Ak ste napríklad v predvoľbách Máp označili záujem o zdravé jedlo alebo grécku kuchyňu, zobrazí sa vám viac odporúčaní, fotografií a obchodných príspevkov pre tento typ stravovania…“

Nový informačný kanál podľa publikovaných náhľadov možno prirovnať k nástenke na Facebooku. Nebudú sa tu však zobrazovať bežné statusy, na aké sme zvyknutí, ale informácie o tom, čo sa vo vašom okolí udialo. Nájdete tam napríklad odporúčania od iných používateľov na výlety, túry, dobré jedlo a podobne. Nebudú však chýbať ani informácie od lokálnych firiem.

Google Mapy_nova nastevnka
Zdroj: Google blog

Google zároveň verí, že pomocou tejto cesty pomôže spájať podniky so zákazníkmi. Rovnako ide o spôsob, ktorý ponúka nové možnosti, ako používatelia budú môcť objavovať nové zákutia v okolí, v ktorom žijú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre