HuaweiSpravodajstvo

Google Mapy na smartfónoch od Huawei už neuvidíme. Poznáme alternatívnu službu, ktorá ich nahradí

Spoločnosti medzi sebou uzatvorili tajnú dohodu o poskytovaní softvéru od spoločnosti TomTom

Nie je žiadnou novinkou, že čínsky telekomunikačný gigant Huawei už nebude môcť využívať služby od amerických spoločností. Jedným z kľúčových partnerov je aj spoločnosť Google, ktorej však nebola udelená výnimka pre obchodovanie s čínskou spoločnosťou, čo znamená, že Huawei musí pristúpiť ku svojim vlastným, poprípade ku mimo-americkým riešeniam. Nedávna správa agentúry Reuters odhalila, že spoločnosť už dlhšiu dobu aktívne pracuje na vlastných riešeniach kľúčových aplikácií, pričom najnovším prírastkom je aj navigačný softvér od spoločnosti TomTom, ktorý bude súčasťou budúcich Huawei smartfónov.

Náhrada za Mapy Google

Na zariadeniach od spoločnosti Huawei v budúcnosti neuvidíme zrejme najpopulárnejšiu navigáciu vo svete – Mapy Google. Po dohode so spoločnosťou TomTom môžu používatelia očakávať práve navigáciu od spomínanej spoločnosti, poprípade oficiálnu Huawei navigáciu, ktorá bude využívať nástroje, mapy a služby spoločnosti TomTom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Bližšie detaily o dohode prezradené neboli

Hovorca holandskej spoločnosti TomTom pre agentúru Reuters uviedol, že dohoda medzi spoločnosťami bola uzatvorená už v dávnejšie, no doteraz bola udržiavaná v tajnosti. Bližšie informácie však ani jedna zo spoločností neposkytla a tak zatiaľ nie je jasné, aké budú presné podmienky spolupráce. Jedinými známymi informáciami je, že Huawei môže na vývoj použiť viac-menej všetky služby spoločnosti TomTom, či už samotné mapy, dopravné informácie, či už aj samotný navigačný softvér.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close