APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Mapy dostanú widget, ktorý vám umožní spustiť navigovanie priamo z domovskej obrazovky. Takto bude vyzerať!

Google Mapy dostanú nový widget na smartfóne, ktorý ponúkne nielen vyhľadávanie cieľovej adresy z plochy obrazovky, ale i možnosť spustenia navigovania.

Miniaplikácie na domovskej obrazovke, resp. widgety, zažívajú v posledných rokoch znovuzrodenie. Bezpochyby k tomu dopomohol aj Apple, ktorý s predstavením iOS 14, priniesol na svoju platformu funkciu miniaplikácií na úvodnej obrazovke. Tak či onak, ťažia z toho najmä používatelia smartfónov, ktorí majú prostredníctvom týchto skratiek rýchly prístup k rôznym častiam svojho smartfónu z úvodnej obrazovky zariadenia.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva aplikácia Google Mapy a to vďaka Reddit používateľovi u/neilAndNotNail, ktorý si všimol vo verzii Máp v11.3.0, že aplikácia disponuje novými widgetmi. Na tému upozorňuje portál xda-developers.com.

Mapy dostanú nové widgety, ktoré umožnia spustiť navigovanie z domovskej obrazovky

Ako môžete vidieť nižšie na snímkach obrazovky, tak Mapy dostanú nové widgety. Tie umožnia nielen vyhľadať cieľovú destináciu priamo z úvodnej obrazovky, ale i zapnúť navigovanie, napríklad domov, do práce, do najbližšej reštaurácie, na benzínovú pumpu, obchodu, hotelu a podobne.

Google Mapy Widget na ploche ktory vie spustit navigovanie z domovskej obrazovky
Zdroj: xda-developers.com

Ako vidíte na snímkach obrazovky vyššie, tak nové widgety vyhľadávania v Mapách Google sú dynamické. Podľa veľkosti miniaplikácie, je aj upravený celkový počet navigačných skratiek zobrazených pod vyhľadávacím panelom. Rovnako treba dodať, že maximálny počet skratiek, ktorý je widget schopný zobraziť, je 8. Zatiaľ ešte nevieme, či tieto skratky bude môcť upravovať používateľ pri finálnej verzii aplikácie, ktorá bude uvoľnenou pre širokú verejnosť. Portál rovnako uvádza, že v systéme Android 12, nová verzia aplikácie, ponúka aj funkciu dynamického prispôsobenia vzhľadu v závislosti od pozadia na domovskej obrazovke.

V závere však musíme dodať, že aktuálne nie je presne známe, kedy bude táto verzia aplikácie spolu s funkciami distribuovanou pre širokú verejnosť. Pevne však veríme, že to nebude trvať dlho. Mimochodom, len niekoľko dní dozadu, spoločnosť Google začala distribuovať aktualizáciu aplikácie Mapy, ktorá prináša špeciálny režim navigovania pre cyklistov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close