APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Kamera vo verzii 8.1 obsahuje unikátnu funkciu, ktorá vám ušetrí nesmierne veľa úložného priestoru

Aplikácia automaticky optimalizuje nastavenia tak, aby fotografie a videá zaberali menej úložného priestoru

Jednou z najpopulárnejších aplikácií určených na fotografovanie je GCam, resp. Google Kamera. Dôvodom je jednoduché a intuitívne rozhranie aplikácie ľahké na použitie, a zároveň ponúka viacero pokročilých funkcionalít.

Najnovšie portál androidpolice.com upozorňuje na novú funkciu, ktorú uvítajú mnohí z nás, a zároveň rieši jeden zo základných problémov – nedostatok úložného priestoru. Ten totiž narastajúcim rozlíšením fotografií ubúda výrazne rýchlejšie, ako tomu bolo v minulosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výrazná úspora veľkostí fotografií a videí

Funkcia, na ktorú portál upozorňuje, sa objavila v aplikácií Google Kamera vo verzii 8.1 a volá sa „Device storage“, teda úložný priestor zariadenia.

Funkcia vo svojej podstate ukazuje používateľovi koľko fotografií sa mu ešte zmestí do zariadenia vrátane minút zachyteného videa. Čo je však zaujímavejšie je, že ponúka možnosť redukcie úložného priestoru, ktoré tieto multimediálne súbory zaberajú.

Google Kamera 8.1_nove funkcie_2
Zdroj: androidpolice.com

Po zapnutí tejto funkcie aplikácia automaticky zmení nastavenia kamery tak, aby novozachytené snímky a videá zaberali menej dát. Samozrejme, k úspore týchto dát nedôjde „zázrakom“, ale zmení sa kvalita zachytených fotografií, či videí. Napríklad v prípade fotografií RAW dôjde k degradácii na formát JPG, videá sa uložia v efektívnejšom formáte H.256 / HEVC a podobne . Cieľom je však stále ponúknuť čo najkvalitnejšie snímky, ktoré však zaberajú menej úložného dát prostredníctvom zmien nastavení kamery, pri ktorých bežný používateľ nespozoruje tak významný posun v kvalite.

Zároveň pribudla aj funkcia vyčistenia zachytených fotografií, či videí, ktoré algoritmus vyhodnotí ako „nefotgrafické“. Pôjde napríklad o snímky, ktoré sú rozmazané, s príliš vysokým šumom a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close