APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google Asistent sa naučil vyhľadávať piesne podľa vášho hmkania, čí pískania. Pozrite sa, ako táto funkcia funguje

Ak vám v hlavne neustále hrá nejaká melódia a neviete si spomenúť na názov piesne, tak Google vám je schopný pomôcť s jej identifikáciou

Google asistent už dlhšiu dobu ponúka možnosť vyhľadávania hudby, rovnako ako služba Shazam, prostredníctvom vypočutia si časti skladby. Včera sme vás informovali o tom, že Spotify pridal rovnako  túto službu do svojej aplikácie, pričom pridal možnosť vyhľadávania piesní aj prostredníctvom fyzického zadania časti textu.

Google Asistent je schopný identifikovať názov piesne pomocou hmkania melódie

Najnovšie podobnú funkciu pridáva aj spoločnosť Google do aplikácie Google Asistent. Tentokrát však nebude potrebné zadávať text, ale postačí vám hmkanie, prípadne pískanie. Samozrejme, aby bola skladba vyhľadaná, tak potrebujete vydávať zvuk, ktorý bude čo najbližší k melódii piesne, ktorú chcete identifikovať. Informuje o tom samotná spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.  Spoločnosť však dodáva, že funkcia je schopná vyhľadať názov piesne, aj keď netrafíte presnú výšku melódie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Po dokončení hmkania vám náš algoritmus strojového učenia pomôže identifikovať potenciálne zhody skladieb. A nebojte sa, na použitie tejto funkcie nepotrebujete dokonalú výšku tónu. Ukážeme vám najpravdepodobnejšie možnosti založené na melódii…“ píše Google vo svojom blogu.

Google ďalej vysvetľuje, že táto funkcia funguje ako „odtlačok prsta“. Dodáva, že každá pieseň má „odtlačok melódie“, vďaka čomu je každá pieseň jedinečnou a ľahko identifikovateľnou. Po zaznamenaní zvuku, algoritmus strojového učenia porovnáva vaše hmkanie, či pískanie, s „odtlačkom“ melódie piesní, ktoré má uložené v databáze.

„Keď naladíte melódiu do vyhľadávača, naše modely strojového učenia transformujú zvuk do sekvencie založenej na číslach, ktorá predstavuje melódiu piesne. Naše modely sú vyškolené na identifikáciu skladieb na základe rôznych zdrojov, vrátane spevu, pískania alebo hučania ľudí, ako aj štúdiových nahrávok…“ dopĺňa spoločnosť.

Ako táto funkcia funguje v praxi, sa môžete pozrieť vo videu nižšie, ktoré publikovala spoločnosť prostredníctvom video serveru YouTube.

V prípade, ak by ste chceli funkciu vyskúšať na vlastnej koži, tak vám odporúčame stiahnuť si aplikáciu Google Asistent, ak ju nemáte, prostredníctvom obchodu Google Play.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close