Google Asistent dostane do vienka ďalšiu zaujímavú funkciu. Využije ju? My teda áno!

Google Asistent dostane do vienka funkciu „Pamäť“. O čo ide a čo ponúka?

Google Asistent funkcia pamat
Zdroj: Vosveteit, Google Asistent

Google Asistent patrí medzi polárne služby spoločnosti Google. Dôvodom je, že ide o službu schopnú zjednodušiť prácu so smartfónov, ako aj s ďalšou elektronikou. Okrem iného dokáže interagovať aj s mnohými hlasovými povelmi.

Portál 9to5google najnovšie upozorňuje na niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré sa objavili v spojitosti s hlasovým asistentom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Asistent a funkcia pamäť

Podľa publikovaných správ by hlasový asistent spoločnosti Google, mal dostať do vienka ďalšiu zaujímavú funkciu. Ide konkrétne o funkciu „Memory“, teda pamäť. Malo by ísť funkciu, ktorá umožní rýchlym spôsobom vyhľadať a uložiť informácie. Napríklad články, webové stránky, a podobne.

„Funkcia Pamäť môže ukladať: články, knihy, kontakty, udalosti, lety, hotely, obrázky, filmy, hudbu, poznámky, fotografie, miesta, zoznamy skladieb, produkty, recepty, pripomienky, reštaurácie, snímky obrazovky, zásielky, televízne programy, videá a webové stránky . Ukladáte veci pomocou slovného príkazu Asistenta Google alebo skratky na ploche. Pamäť bude inteligentná pri zachovávaní okolitého kontextu. Môže napríklad obsahovať snímky obrazovky, adresy URL a polohu. “ píše sa v popise funkcie.

Následne bude možné uložené informácie zobraziť v novom informačnom kanáli „Pamäť“, ktorý nájdeme vedľa ikony mikrofónu v spodnej časti rozhrania aplikácie. Pri ukladaní obsahu z dokumentov Google, Tabuliek, Prezentácií, Kreslenia, Formulárov, Webov a ďalších nahraných súborov z Disku sa zobrazia špeciálne karty, píše portál 9to5google.

Aktuálne však nie je presne známe, kedy bude funkcia dostupnou v globálnom meradle. Momentálne je totiž vo vývoji. V každom prípade ide však o celkom zaujímavú funkciu, ktorá by mohla uľahčiť proces ukladania informácií a ich neskoršie dohľadanie. Uvítate túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre