ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Gmail spustil sumarizačné karty. Pozrite sa, akú novinku by ste mali už čoskoro zaevidovať vo svojom účte

Doteraz známe sumarizácie leteniek prichádzajú aj v inej forme. Najnovšie sú podporované e-shopy, či online nákupy v rámci Google Play

Jeden z celosvetovo najpoužívanejších e-mailových klientov Gmail prichádza s novou funkciou, ktorá má zjednodušiť a zrýchliť prezeranie informačných e-mailov z e-shopov, či iných online nákupných platforiem. Nová funkcia vychádza z pôvodného sumarizovania leteniek a informácií o letenkách, ktoré podporuje Gmail už dlhšiu dobu. Nová funkcia je dostupná už v týchto momentoch naprieč všetkými platformami – vo webovej verzii klienta Gmail, ako aj v aplikáciách na iOS a Androide. O novinke informoval zahraničný portál 9TO5Google.

Prehľadné sumarizačné karty

Ako informuje spomínaný portál, spoločnosť Google do novej funkcie implementovala zobrazovanie bližších detailov o zakúpených letenkách, ako aj zobrazovanie sumárov pri nákupoch z e-shopov, či online služieb ako Google Play. I keď portál informoval, že služba aktuálne nepodporuje jeden z najväčších zahraničných e-shopov Amazon, česko-slovenský e-shop Alza na zozname spoločnosti Google zrejme je, o čom sme sa presvedčili na vlastnej koži.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail sumarizacna karta
Zdroj: vlastný

Ako môžete vidieť, sumarizačná karta zobrazuje základné informácie o nákupe, predajcu, celkovú cenu za objednávku (zobrazuje znak amerického doláru aj napriek platbe v eurách), ako aj jednotlivé položky, ktoré sú žiaľ oddelené iba čiarkou a nie sú v jednotlivých bodoch. Zaujalo nás taktiež sumarizačné zobrazenie dvoch rozdielnych objednávok z identického e-shopu v rámci jedného e-mailu. Gmail rozpoznal identického predajcu a zároveň mal vedomosť o predošlej, zatiaľ nevyzdvihnutej objednávke, ktorú taktiež umiestnil do sumarizačného okna.

Pochopiteľne, Google má ešte na čom zapracovať, no za nás dávame spoločnosti Google tak či tak palec hore, keďže ide o pomerne prehľadné riešenie a človek tak nemusí študovať častokrát neprehľadné detaily o objednávke.

Ako sme sa presvedčili na vlastnej koži, na sumarizačné karty z e-shopov, či leteniek, môžete už v týchto momentoch naraziť nie len na mobilných platformách Android alebo iOS, ale aj v klasickej desktopovej webovej verzii e-mailového klienta Gmail. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close