Gmail sa naučí novú vec. Táto AI funkcia vám zásadne zjednoduší život

Gmail vám uľahčí prácu s dlhými e-mailmi.

gmail e-mailove spravy
Zdroj: xlaura / Shutterstock.com

Pojem umelá inteligencia nabral približne dva roky dozadu úplne iný význam. Vďaka ChatGPT sa stal pojem AI „ľudovým“. Dnes nie je ničím výnimočným, keď s nejakým problémom idete priamo za umelou inteligenciou, alebo keď jej dáte analyzovať nejaký text a podobne. Táto technológia je prítomná nielen na počítačoch, ale aj v smartfónoch.

Svoju umelú inteligenciu, Bard AI, v minulosti predstavil aj technologický gigant Google. Ten ju neskôr ale premenoval na Gemini. Spoločnosť postupne umelú inteligenciu pridáva do rôznych služieb, ktoré ponúka svojim zákazníkom. Jednou z nich je aj e-mailový klient Gmail. Web piunikaweb.com najnovšie upozorňuje na nadchádzajú AI funkciu v spomínanom Gmaili, ktorú ocení veľká časť používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak vlastníte jeden zo smartfónov z rady Galaxy S24, prípadne používate aplikáciu ChatGPT, jednou zo základných funkcií je analýza textu. Ide o nástroj, do ktorého keď nahráte text, tak v priebehu pár sekúnd vám umelá inteligencia vytvorí sumár toho, čo je v texte. Podobnú funkciu dostane aj Gmail, ktorý bude schopný sumarizovať obsah správ v schránke.

Gmail sa naučí sumarizovať text zo správy

Google ide plnou parou vpred so svojimi plánmi na integráciu Gemini do svojej aplikácie Gmail. Webu piunikaweb sa podarilo pomocou Google Workspace Lab aktivovať funkciu „Zhrnutie e-mailu“. Treba ale podotknúť, že túto funkciu je nateraz možné vyvolať len prehliadači. Druhým dychom je ale potrebné uviesť, že zdrojový kód naznačuje, že tento nástroj bude dostupný aj v aplikácii pre Android. Jednému zo známych vývojárov, AssembleDebu, sa podarilo túto funkciu vyvolať aj v prípade smartfónov, no nebola funkčná. Po kliknutí na ikonu, sa nič neudialo.

Treba ale poznamenať, že funkcia je zatiaľ stále len vo vývoji. Aktuálne nevieme preto povedať, ako presne bude fungovať na smartfónoch. Pravdepodobne po tom, ako stlačíte tlačidlo sumarizovať, tak sa vám v spodnej časti obrazovky objaví vyskakovacie okno, v ktorom bude zosumarizovaný text, podobne ako to robia dnes smartfóny Samsungu, ktoré analyzujú obsah článkov na internete. Viď druhú snímku obrazovky z telefónu Galaxy S24 Ultra.

Čo sa týka dostupnosti samotnej funkcie, tak je otázne, kedy bude sprístupnenou pre širokú verejnosť. Dnes sa k nej možno dostať len cez úpravu takzvaných „flags“, čo sú pokročilé funkcie určené hlavne pre vývojárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre