Aplikácia Gmail pre Android dostáva tmavý režim. Jeho prvá verzia však príliš využiteľná nie je

Kroky Googlu naznačujú, že finálny tmavý režim pre Gmail uvidíme už čoskoro

gmail
Zdroj: vlastný

Nedávne kroky spoločnosti Google vyvolali vo väčšine používateľov Androidu aspoň ako takú nádej na to, že jedna z najpoužívanejších aplikácií v samotnom Androide už čoskoro obdrží natívny tmavý režim. Reč je o aplikácií Gmail, ktorá doposiaľ žiadnym tmavý režimom nedisponuje. I keď Google v posledných týždňoch sprístupnil tmavý režim pre veľkú časť svojich menej populárnych aplikácií ako Dokumenty, Google Drive, či Google Keep, s aplikáciou Gmail to zrejme také jednoduché nebude. Najnovšie novinky zo sveta Androidu by ale mohli znamenať o čosi ružovejšiu budúcnosť pre Gmail.

Screenshoty z aplikácie zverejnené portálom Androidpolice.com boli vytvorené po stiahnutí najnovšej verzie aplikácie Gmail – v2019.06.09. Tmavý režim síce ešte nemá žiadne dedikované tlačidlo v nastaveniach, no aplikácia sa údajne samovoľne prepína do tmavého režimu v momente, keď sa nachádzate práve v ponuke nastavení. Tento jav sa ale nevyskytuje pravidelne a je len ojedinelý. Mimo nastavení sa tmavý režim samovoľne nezapína.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samozrejme, od reálneho tmavého režimu má nová verzia aplikácie Gmail stále na kilometre ďaleko, no konečne máme pred sebou aspoň ako taký obraz, ako by mohla aplikácia v budúcnosti vyzerať. Ak si chcete vyskúšať tmavý režim aj vy, stačí ak si stiahnete najnovšiu verziu aplikácie Gmail. Portál Androidpolice ale uvádza, že to, čo sa nachádza na samotných screenshotoch, je viac menej celé zobrazenie aplikácie v tmavom režime a nikde inde naň nenatrafíte.

Gmail
Gmail
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre