Apple aj naďalej kraľuje v prémiovom segmente smartfónov. Samsung a Huawei zaostávajú

Najpredávanejšie zariadenia v kategórii najdrahších smartfónov v globálnom meradle má spoločnosť Apple, ktorý prenasleduje Samsung a Huawei

smartfony a telefony
Zdroj: VoSveteIt.sk

Keď príde reč na prémiové zariadenia tak bezpochyby väčšinu z nás napadne spoločnosť Apple, ktorá po dlhé roky tejto kategórii dominuje, hoci z koláča jej čoraz viac odjedá konkurencia.

Analytici z Counterpoint prišli s reportom, kde sa pozreli na globálne štatistiky týkajúce sa rozloženia výrobcov v kategórii high-end zariadení. Ich výskum poukázal na niekoľko trendov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple aj naďalej dominuje

Analytici z Counterpoint zaradili do reportu všetky zariadenie, ktorých cenovka je viac ako 400$. Prišli na to, že celkový trh so smartfónmi v tejto cenovej kategórii je na ústupe. V porovnaní s minulým rokom bolo predaných o 8% menej zariadení. Tou „naj“ spoločnosťou, ktorej sa darilo najviac je spoločnosť Apple, ktorá si z trhového koláča odkusla 47%. Len pre zaujímavosť, v porovnaní s minulým rokom Apple stratil 20%. Druhou spoločnosťou, ktorej sa darilo najviac je kórejsky giigant, spoločnosť Samsung. Tretiu priečku obsadil čínsky Huawei.

najpredavanejsimi smartfonmi v high end kategorii je apple
Zdroj: Counterpoint

Analytici výsledok spoločnosti Apple odôvodňujú tým, že sa predĺžila priemerná doba výmeny zariadenia na 2 až 3 roky. Spôsobené to má byť viacerými faktormi, ale jedným z tých najvýznamnejšími je cena. U nej si myslia, že spoločnosť už dosiahla strop.

Úplne novým nováčikom v kategórii high-end zariadení je spoločnosť OnePlus. Určite ste si všimli, že v štatistikách chýba viacero výrobcov smartfónov, napríklad spoločnosť Xiaomi, ktorá je častokrát pasovaná so svojimi smartfónmi medzi najlepšie a zároveň najdostupnejšie zariadenia na trhu. Dôvodom prečo tak je ich cenová politika, kedy ponúkajú zariadenia s minimálnymi maržami v porovnaní s konkurenciou, a tak ich zariadenia častokrát nepresiahnu požadovanú úroveň, aby boli zaradené do kategórie high-end.

Len pre zaujímavosť, najväčším odbytiskom high-end zariadení je Severná Amerika. Čína zas prekvapila tým, že odbyt po zariadeniach sa spomalil čo malo za dôsledok celkový pokles predaja smartfónov v tejto cenovej kategórii.

Len pre zaujímavosť, v rámci regióny Strednej a Východnej Európy je poradie nasledovné: Samsung, Apple, Huawei, OnePlus a Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre