SpravodajstvoXiaomi

Globálne predstavenie Xiaomi 13 sa blíži: Spolu s ním príde aj nadstavba MIUI 14 pre tieto modely!

Sériu Xiaomi 13 v Európe uvidíme už o pár týždňov. Spolu s ňou má prísť aj aktualizácia na MIUI 14 do prvých modelov.

Čínske Xiaomi predstavilo svoje vlajkové lode pre rok 2023 ešte začiatkom decembra. Odvtedy už uplynulo niekoľko týždňov, pričom všetci čakáme, kedy sa objavia aj v Európe. Majú so sebou priniesť totiž prelomové technológie ako napríklad čipset Snapdragon 8 Gen 2, ktorý u nás zatiaľ nemôžeme veľmi skúšať. Okrem toho nám do Európy prinesú aj kameru od spoločnosti Leica, ktorá opustila konkurenčný Huawei. Nová séria s označením Xiaomi 13 teda má čo ponúknuť a ako sa zdá, už v blízkej dobe príde aj ku nám. Vyplýva to z únikov, ktoré nám poskytla známa komunita Xiaomiui. Prezradíme vám tiež to, že spolu s vlajkovými loďami príde aj nadstavba MIUI 14 hneď do niekoľkých zariadení.

Séria Xiaomi 13 príde už v blízkej dobe

Známa používateľska komunita úzko spolupracujúca práve so Xiaomi nás teraz informovala o blízkom príchode vlajkových lodí spoločnosti aj v Európe. Globálne verzie telefónov sa totiž teraz objavili v IMEI certifikácii, pričom nesú globálne kódové označenie. Podľa súčasných informácií by sa nemali líšiť od čínskych verzií smartfónov a Xiaomi už pre ne pripravilo aj globálnu verziu ROM. Modelový rad Xiaomi 13 tak na náš trh príde s operačným systémom Android 13 spolu s nadstavbou MIUI 14. To však nie je ničím prekvapujúce, pretože aj nadstavba MIUI 14 príde spolu s týmito telefónmi do Európy už čoskoro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Aktuálne odhadujeme, že čínsky gigant prinesie základný Xiaomi 13 spolu s jeho Pro verziou do Európy buď koncom januára alebo začiatkom februára. Prelom mesiacov by tak mal byť štedrý na dobre vybavené telefóny, keďže svoje vlajkové lode plánuje predstaviť aj konkurenčný Samsung. Vráťme sa však ešte na chvíľu k nadstavbe MIUI 14. O tej máme totiž viac informácií. Čínske Xiaomi už v súčasnosti pracuje na novej verzii systému pre viaceré telefóny, pričom vieme, o ktoré modely ide.

Nadstavba MIUI 14 príde do prvých zariadení

Blízkemu predstaveniu vlajkových lodí naznačuje aj príprava novej nadstavby s označením MIUI 14 do prvých modelov. Aktuálne sa majitelia niektorých z nich môžu prihlásiť aj do beta programu, ktorý sa dnes otvoril napríklad pre model Xiaomi 12 Lite. S príchodom série Xiaomi 13 sa však aktualizácie vypustia aj pre viaceré modely, medzi ktoré môžeme zarátať najmä lepšie vybavené telefóny predstavené v roku 2022. A o ktoré modely ide sa môžete pozrieť na zozname nižšie.

  • Xiaomi 12 Pro
  • Xiaomi 12
  • Xiaomi 12T
  • Xiaomi 12 Lite
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Mi 11 Lite 5G
  • Redmi Note 11 Pro+ 5G
  • POCO F4 GT
  • POCO F4
  • POCO F3

Ako môžete vidieť, aktualizácie sa dočkajú najmä novinky z roku 2022, no zoznam neobišiel ani populárne telefóny z roku 2021. Ak teda vlastníte niektorý model z tohto zoznamu, aktualizácie sa môžete dočkať krátko po predstavení série Xiaomi 13.

Našli ste na zozname aj svoj smartfón? A čakáte na predstavenie vlajkových lodí od Xiaomi aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close