Globálna verzia MIUI 13 je na ceste. Od tohto dátumu môžeme očakávať začiatok procesu aktualizácie Xiaomi telefónov i u nás

Xiaomi oznamuje skorý príchod nadstavby MIUI 13 pre globálny trh.

MIUI 13 nadstavba nove logo
Zdroj: Xiaomiui

Xiaomi v posledných dňoch púta viac mediálnej pozornosti ako zvyčajne. Dôvodom je, že spoločnosť oznámila príchod globálnych verzií telefónov z produktovej rady Redmi Note 11. Rovnako spoločnosť nedávno odhalila i prvé smartfóny určené pre globálny trh, ktoré dostanú nadstavbu MIUI 13 pričom Xiaomi uviedlo, že proces aktualizácie bude prebiehať v prvom kvartáli tohto roka. Zároveň úniky informácií odhalili, že tento zoznam telefónov bude rozšírený aj o ďalšie telefóny.

Kedy príde MIUI 13 pre globálny trh?

Hoci Xiaomi o nadstavbe MIUI 13 toho prezradilo už pomerne veľa, tak doposiaľ bola nadstavba oficiálne predstavená len pre čínsky región. Rovnako treba uviesť, že spoločnosť bližšie neodhalila, kedy nadstavbu predstaví i mimo Číny. Zdá sa však, že deň predstavenia nadstavby pre globálnych používateľov príde čo nevidieť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Xiaomi najnovšie prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na sociálnej sieti Twitter oznamuje, že prišiel čas na globálne predstavenie MIUI 13. Treba však uviesť, že konkrétny dátum, aspoň nateraz, spoločnosť neuviedla. Môžeme však očakávať, že nadstavba bude oficiálne predstavená pre náš región po boku telefónov z produktovej rady Redmi Note 11, ktorých uvedenie na trh je naplánované na 26. januára.

Ktoré modely dostanú nadstavbu medzi prvými?

Ako sme už vyššie uviedli, tak Xiaomi nedávno zdieľalo oficiálny zoznam prvých smartfónov, ktoré dostanú nadstavbu medzi prvými. Ide konkrétne o modely telefónov nižšie a aktualizované by mali byť najneskôr do konca prvého kvartálu tohto roku.

  • Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE
  • Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro
  • Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)
  • XiaomiPad 5

Rovnako treba uviesť, že nedávne úniky odhalili, že zoznam zariadení vyššie by sa mal rozšíriť o tieto modely telefónov: POCO F3 , POCO X3 NFC a POCO X3 Pro. V závere nám nedovolí nespomenúť, že v prípade ak by ste chceli nadstavbu vyskúšať už dnes, tak dostupná je pre viacero modelov telefónov prostredníctvom Xiaomi.EU ROM.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre