RecenzieSpravodajstvo

Genesis Oxid 550 je chladiaca podložka, ktorá skutočne funguje | RECENZIA

Genesis Oxid 550 je výkonná chladiaca podložka s hliníkovým telom, ktorá prešla redakčným testom na jednotku. Prečítajte si našu recenziu.

Do redakcie sme dostali začiatkom tohto týždňa chladiacu podložku Genesis Oxid 550, na ktorú sme sa veľmi tešili. Dôvodom, prečo sme ju uvítali všetkými desiatimi je to, že náš notebook Mi Air 13.3, ktorý využívame na prácu ako primárny, sa nám často prehrieva do vysokých teplotných hodnôt. Dokáže však externá podložka schladiť notebook na žiadané hodnoty?

Genesis Oxid 550 konštrukcia

Chladiaca podložka Genesis Oxid 550 nás prekvapila už pri prvom dotyku. Vrchná doska, ktorá sa priamo dotýka notebooku je vyhotovená z hliníku, ktorý je skvelým vodičom ako tepla, tak aj chladu. Jej rozmer je 400 × 280 mm. Po konštrukčnej stránke ponúka dostatočný priestor pre notebooky do veľkosti 17“. My sme ju primárne využívali s  13.3“ zariadením. Vo vrchnej časti nájdeme dve gumené prísavky, na ktoré je možné notebook položiť. Na spodnej časti podložky nájdeme 2 vyčnievajúce zábrany slúžiace na zachytenie notebooku. Spodná časť, ktorá sa priamo dotýka stola je vyhotovená z plastu, ktorý pôsobí robustne. Na ich spodnej časti nájdeme ešte protišmykové podložky, na ktoré výrobcovia častokrát zabúdajú. Vďaka tomu sa podložka po stole nešmýka  a to ani pri položenej ruke na notebooku a miernom potlačení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Efektívny chladiaci systém

O chladenie sa stará celkovo 5 ventilátorov. Nefúkajú však nezmyselne vzduch, ako sa im zachce. Spoločnosť Genesis vytvorila unikátnu konštrukciu ako aj symbiózu ventilátorov. Zatiaľ čo stredový ventilátor vháňa studený vzduch do notebooku, tak štvorica menších ventilátorov odsáva teplý vzduch smerom von. Maximálny prietok vzduchu je 44,1 CFM. Hlučnosť ventilátorov je 19 dB. Čerešničkou na torte je červené podsvietenie.

Možnosti prispôsobenia

Výrobca myslel aj na možnosti prispôsobenia. Tých ponúka celkovo 5. Nižšie si môžete pozrieť ako maximálny, tak aj minimálny sklon.

Výkon

Prejdime teraz k samotnému výkonu. Aby sme zodpovedali otázku, ktorú sme položili v úvode a to či dokáže externá podložka schladiť notebook na požadované hodnoty, tak odpovedáme kladne.  Áno, dokáže.  Ako môžete vidieť nižšie, tak prostredníctvom podložky sa nám pri vyťažení notebooku v niektorých prípadoch podarilo schladiť teplotu CPU o viac ako 20°C. Priemerné schladenie sa však pohybovalo približne na úrovni 12 °C až 18 °C.  V  prípade GPU nebolo schladenie až tak výrazné. Priemerné schladenie bolo približne 5 °C až 10 °C. Test sme vykonávali na hrách ako sú Counter Strike Global Offensive, League of Legends a Aspahlt 9.

Zhrnutie

Chladiaca podložka Genesis Oxid 550 nás milo prekvapila nie len svojou konštrukciou, ale aj výkonom. Jednoducho splnila, čo sľubovala a zároveň je cenovo dostupná pre veľké množstvo zákazníkov. Stojí totiž menej ako 30€ a aj preto môžeme túto podložku vrelo odporučiť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close