SpravodajstvoZariadenia

Novú Nokiu 9.1 PureView s 5 fotoaparátmi uvidíme už túto zimu. Výrobca chce opäť atakovať prémiové vlajkové lode

Nová vlajková loď spoločnosti HMD bude nabitá najnovšími technologickými výdobytkami

Spoločnosť HMD, ktorá už niekoľko rokov stojí za značkou Nokia, plánuje opätovne atakovať najvýkonnejšie a najlepšie smartfóny od prémiových výrobcov. O ďalší útok sa chce pokúsiť svojou novou vlajkovou loďou Nokia 9.1 PureView, ktorú by chcela predstaviť ešte v 4. kvartáli tohto roku. Podľa zahraničných zdrojov si tak chce spoločnosť „napraviť“ reputáciu, keďže tohtoročný vlajkonosič Nokia 9 Pureview veľa úspechu nezožal.

Nokia sa nechce so štartom smartfónu uponáhľať

Zahraničné portály už pred niekoľkými mesiacmi avizovali, že novú Nokiu 9.1 PureView uvidíme už v 3. kvartáli tohto roku, no neskoršie informácie potvrdili, že výrobca stále nedotiahol nový model do dokonalosti. Nový vlajkonosič údajne nebol úplne vyšperkovaný a inžinieri celkom dlho dokončovali viaceré nedostatky, vrátane fotoaparátu, ktorý prešiel oproti predošlej generácií viacerými zásadnými vylepšeniami. To malo za následok posunutý štart nového zariadenia, ktoré bude údajne predstavené začiatkom 4. kvartálu tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Atakovať bude tie najvýkonnejšie smartfóny

I keď Nokia 9 PureView nepatrila medzi „slabé“ smartfóny, stále mala čo to doháňať. Nástupca tohto modelového radu by však mal ponúknuť opäť o čosi viac, no tentokrát to výrobca myslí naozaj vážne. V útrobách zariadenia sa ocitne špičkový Snapdragon 855, ako aj integrovaný 5G modem. Prvotné uniknuté informácie poukazujú aj na údajný bezrámikový displej s dierou v displeji pre selfie fotoaparát, podobne ako pri smartfónoch Galaxy S10. Samozrejmosťou má byť aj najnovší operačný systém Android Q.

Fotoaparát opäť najkľúčovejší

Keďže sa jedná o Nokiu, najkľúčovejším faktorom je fotoaparát, ktorý patrí dlhé roky medzi špičku na trhu. Nová generácia príde opäť s 5 snímačovým zadným fotoaparátom PureView, ktorý ale prešiel viacerými zmenami. Tie by mali zabezpečiť, že fotoaparát bude fotiť oveľa lepšie v zlých svetelných podmienkach. HMD taktiež odstránilo viaceré nedostatky, ktorými trpel aktuálny vlajkonosič, Nokia 9 PureView, a tými sú horšie video oproti konkurencii a celkom pomalý fotoaparát, ktorý si moc nerozumel s procesorom a algoritmom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close