SpravodajstvoXiaomi

Galéria nadstavby MIUI dostane skvelú novú funkciu: Pozrite sa, na čom Xiaomi pracuje

Nadstavba MIUI prinesie praktickú zmenu aplikácie Galéria, ktorá nám umožní rýchlejšie a ľahšie organizovať snímky a videá.

Nadstavba MIUI si v poslednej dobe prechádza výraznými zmenami, čo oceňujú najmä fanúšikovia spoločnosti Xiaomi. Čínsky gigant však nevylepšuje len nadstavbu ako takú, ale aj svoje aplikácie, ktoré v zariadeniach nájdeme. Medzi takéto aplikácie môžeme zarátať napríklad hudbu, motívy pre vylepšenie nášho používateľského rozhrania a zmien sa po novom dočká aj Galéria. Aplikácia určená pre zobrazovanie fotografií už dnes ponúka množstvo funkcií, ktoré nám umožňujú napríklad upravovať fotografie či spravovať videá. Do aplikácie teraz však pribudne funkcia, vďaka ktorej budeme svoje snímky a videá vedieť lepšie organizovať. O pripravovanej zmene nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Galéria v nadstavbe MIUI uvíta nové rozloženie

Možno ste si už všimli, že čínske Xiaomi v poslednej dobe pracuje na novom a lepšom používateľskom prostredí. Chystá sa hneď niekoľko zmien spojených s rozložením navigačných tlačidiel či systémových správ tak, aby bolo jednoduchšie so smartfónom pracovať aj jednou rukou. Trochu inú zmenu však nájdeme aj v aplikácii Galéria, ktorá tvorí neoddeliteľnú súčasť nadstavby MIUI. Naozaj ponúka množstvo nástrojov pre úpravu fotografií a videí, čím si táto aplikácia získala srdcia mnohých používateľov. Len málokto teda využíva aplikácie z Obchodu Play, aby nahradilo pôvodnú aplikáciu určenú pre nadstavbu MIUI.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Galéria teraz privíta nové používateľské rozhranie, ktoré nám uľahčí používanie smartfónu. Keď sa totiž po novom pozrieme do sekcie s albumami, pribudnú tam aj dve tlačidlá. Jedno bude slúžiť pre vytvorenie nového klasického albumu, aby sme si vedeli naše snímky a videá organizovať o niečo lepšie a pohodlnejšie. Rovnako pribudne aj tlačidlo pre vytvorenie súkromného albumu, ktorý bude uzamknutý a nebude si ho môcť pozrieť len tak niekto.

Galéria MIUI update
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Kedy zmena zavíta do aplikácie aj vo vašom smartfóne?

Aj keď sa zmena aplikácie Galéria môže zdať ako nevýrazná, niekomu môže naozaj uľahčiť využívanie smartfónu. Jedným kliknutím tak budeme môcť organizovať súbory v našom smartfóne a nebudeme musieť komplikovane vyhľadávať snímky v jednej zložke. A práve táto zmena nás môže inšpirovať k tomu, aby sme si súbory v zariadení organizovali o niečo prehľadnejšie. Rovnako bude jednoduchšie skryť niektoré súbory pred očami zvedavcov jednoduchým klepnutím pre vytvorenie súkromného priečinka.

Zmena v aplikácii Galéria sú už v súčasnosti dostupné v čínskej verzii nadstaby MIUI. Očakávame, že v blízkej dobe zavíta zmena aj do globálnej a európskej verzie nadstavby, aby sme si novinku mohli užiť aj my. Predsa len je triedenie súborov nepríjemná a zdĺhavá činnosť, ktorá môže byť jednoduchšia. A my sa na ňu jednoducho už tešíme.

Čo poviete na túto zmenu v aplikácii Galéria? Pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close