Funkcia nahrávania hovorov bola opäť videnou v aplikácii Telefón od Google spolu s novou funkciou

V aplikácii Google Telefón bola opäť zhliadnutá funkcia Nahrávania hovorov.

Android nahravanie hovorov
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia nahrávania hovorov bola v minulosti prítomnou vo viacerých Android zariadeniach. Avšak príchodom novej legislatívy súvisiacej s ochranou osobných údajov, sa táto funkcia následne vytratila z našich smartfónov. Neskôr sme mohli funkciu vidieť už len vo vývojárskych verziách aplikácie Telefón od Google. Funkcia však fungovala na iných princípoch, ako sme boli zvyknutí. Reagovala totiž na nové platné pravidla naprieč Európskou úniou a aktívne informovala o nahrávaní hovoru aj druhú stranu. Doposiaľ sa však táto funkcia nedostala do komerčne dostupnej verzie aplikácie, hoci sa to už viackrát spomínalo, že by mohla byť na ceste.

Funkcia nahrávania hovorov bola opäť videnou

Najnovšie portál xda-developers poukazuje na zistenia Yasho Reddimu, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter odhalil, že Google aj naďalej na tejto funkcii naďalej pracuje. Konkrétne poukázal na novú funkciu spojenú s nahrávaním hovorov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reddim v rámci publikovaného Tweetu odhalil niekoľko snímok obrazovky, ktoré ukazujú, že Google pre funkciu nahrávania hovorov testuje ďalšie nastavenie. Ide konkrétne o možnosť nahrávania hovorov za každých okolností, či možnosť nahrávania hovorov len z čísiel, ktoré používateľ nemá uložené medzi kontaktami. Rovnako by nemala chýbať ani možnosť manuálneho zvolenie kontaktov, pri ktorých používateľ chce, aby dochádzalo k nahrávaniu, ak je táto funkcia prednastavenou, ako vypnutá.

Čo sa týka všeobecnej dostupnosti funkcie nahrávania hovorov, tak aktuálne nie je známe, kedy a či sa dostane  do obehu. V minulosti sme ju však mohli vidieť v prípade niektorých telefónov Nokia, či Xiaomi, a to aj v globálnych verziách potom, ako bola zavedená nová legislatíva.

Mimochodom, dovoľte nám dať vám pri tejto príležitosti do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, ako môžete zapnúť funkciu nahrávania hovorov pomocou aplikácie tretej strany.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre