Fotoaparát umiestnený pod displejom zatiaľ nie je úplne dokonalý. Oslavy sú zrejme predčasné

S technológiou fotoaparátu umiestneného pod displejom smartfónu má prísť aj Galaxy Z Fold 3 od juhokórejského Samsungu.

ZTE Axon 20 5G
Zdroj: ZTE

Technológia selfie fotoaparátu umiestneného pod displejom smartfónov by mala zažiť veľký rozmach ešte v tomto roku, aspoň to pred niekoľkými mesiacmi predpovedali viacerí analytici, leakeri, ale i samotní výrobcovia zariadení. Aktuálne sa však na trhu nachádza iba jeden smartfón s touto technológiou, konkrétne ZTE Axon 20 5G. Technológiu môžeme v prípade tohto zariadenia označiť skôr za experimentálnu, keďže sa jednalo o prvé predstavené zariadenie s touto technológiou. Už v lete by však mali na trh doraziť ďalšie zariadenia, tentokrát aj od prémiovejších výrobcov.

Technológia bude tentokrát debutovať na zariadení od Samsungu

Konkrétne sa na predstavenie prvých zariadení s fotoaparátom umiestneným displejom pripravuje aj juhokórejský Samsung. Prvým modelom s touto technológiou by mala byť v poradí tretia generácie skladacieho zariadenia Fold, ktorá ponesie označenie Galaxy Z Fold 3. I keď sme doteraz nepoznali detailné technické špecifikácie tohto zariadenia, ani detaily o samotnom fotoaparáte, veľká časť z nás očakávala, že Samsung posunie latku tejto technológie na špičkovú úroveň. Najnovšie správy od známych leakerov Maxa Weinbacha a Ice universe však upozorňujú pred možným sklamaním.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie tak dokonalé riešenie

Pričom prvý spomínaný na sociálnej sieti Twitter upozornil fanúšikov, aby sa na zariadenie Galaxy Z Fold 3 a jeho selfie fotoaparát pod displejom príliš netešili, druhý spomenutý na to išiel o čosi „ostrejšie“. Vo svojej odpovedi na predošlý Tweet na priamo uviedol, že fotoaparát je ľahko viditeľný a podľa neho je viac nápadný, ako bežný výrez pre selfie fotoaparát.

Samozrejme, stále sa jedná o subjektívny názor jednotlivca a už z reakcií na sociálnej sieti Twitter je jasné, že s ním niektorí fanúšikovia nesúhlasia. Na ilustráciu, ako bude zhruba fotoaparát pod displejom na zariadení Galaxy Z Fold 3 vyzerať, zverejnil spomínaný leaker aj obrázok nižšie.

samsung galaxy z fold 3 fotoaparat pod displejom
Zdroj: MSPowerUser / Ice universe

Pre väčšinu používateľov pôjde o menej rušivý element

Podobne ako pri už na začiatku spomínanom zariadení ZTE Axon 20 5G, aj fotoaparát Galaxy Z Fold 3 by malo byť vidieť pri kontraste s jasným pozadím. Vysoká miera priepustnosti svetla si jednoducho vyžaduje svoju daň. Výrobcovia za mesiace vývoja zrejme nepokročili úplne tak, ako niektorí z nás dúfali. Stále však treba mať na pamäti to, že pri tmavších pozadiach je fotoaparát viac menej neviditeľný a pre väčšinu používateľov bude určite menej rušivý, ako veľké výrezy vo vrchnej časti zariadenia.

Zdroj: MSPowerUser

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre