Rok 2021 bude možno prvým, kedy Huawei nepredstaví smartfón z produktovej rady Mate. Prečo sa tak možno stane?

V tomto roku sa údajne nedočkáme produktovej rady Huawei Mate. Stane sa tak prvýkrát od roku 2013.

Huawei Mate 2021
Zdroj: Vosveteit (Koláž), Huawei

Huawei ešte vo februári 2013 predstavil prvú generáciu smartfónu z produktovej rady Mate. Bol to rok, ktorý započal jednu veľkú epochu tejto produktovej rady, ktorá sa teší veľkej obľube do týchto dní. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál cnbeta však naznačujú, že Huawei si možno dá „nechcenú“ prestávku pri predstavovaní zariadení Mate.

Podľa publikovaných správ, spoločnosť Huawei sa aktuálne snaží udržať svojich zákazníkov najmä formou výmeny rôznych komponentov pri zvýhodnených podmienkach, ako je napríklad batérie, zadný kryt a podobne v smartfónoch spoločnosti. Cieľom je, aby používatelia neprechádzali k iným značkám pri generačnej obmene zariadení. Samozrejme, popritom Huawei ponúka aj nové zariadenia, tých je však vo všeobecnosti nedostatok a aktuálne neprinášajú ani tak veľké inovácie, ako sme boli na to v minulosti zvyknutí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto stratégia však nie je pre Huawei „vysnenou“, ba naopak. Ide skôr o akýsi výstrel do prázdna, ktorý je reakciou na sankcie zo strany amerických úradov, v dôsledku ktorých má obmedzený prístup k  produktom a službám vyrábaných americkými technológiami. Ide najmä o procesory, ktoré sú vo všeobecnosti nedostatkovým tovarom.

Huawei: „Sankcie nám robia problém“

Yu Chengdong pre magazín Moments nedávno uviedol, že ich tím nezabudol vytvárať kvalitné produkty, či zlepšovať používateľský zážitok, ale sankcie zo strany amerických úradov im znemožňujú robiť to, čo vedia najlepšie. Rovnako otvorene priznal, že viacero zariadení nemohla spoločnosť v dôsledku sankcií priniesť na trh. To je aj jeden z dôvodov, prečo bolo odsunuté predstavenie produktovej rady smartfónov P50 na neskôr.

Portál Cnbeta najnovšie informuje, že sankcie ovplyvnia nielen produkciu, ale aj predstavenie ďalšej populárnej rady smartfónov. Konkrétne hovorí o tom, že Huawei v tomto roku pravdepodobne neuvedie na trh zariadenia z produktovej rady Mate 50. Dôvodom sú, ako inak, sankcie.

„Huawei tento rok nevydá nové vlajkové telefóny série Mate. Je to prvýkrát, čo spoločnosť Huawei „prelomila zmenu“ od uvedenia série mobilných telefónov Mate v roku 2013.“ píše portál.

Portál sa  odvoláva na viacero lokálnych médií pričom dodáva, že sa im doposiaľ nepodarilo získať oficiálne stanovisko spoločnosti Huawei. Tak či onak, ak sa informácie potvrdia, tak pre mnohých z nás nepôjde o veľké prekvapenie vzhľadom na to, čomu spoločnosť aktuálne čelí. Druhým dychom musíme však dodať, že pôjde o sklamanie, zariadenia Mate totiž patria medzi špičku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre