ANDROIDAPLIKÁCIE A HRY

Fortnite ovládol Android aj napriek tomu, že nie je dostupný cez Google Play. Najnovšie čísla hovoria za všetko

Pri prvotnom predstavení hry Fortnite bolo mnoho ľudí skeptických. Epic Games sa totižto rozhodlo pre vlastnoručnú distribúciu hry, čím úplne obišla obchod Google Play. Mnohí odborníci po predstavení hry tvrdili, že nejde o dobrý krok zo strany Epic Games a spoločnosť týmto rozhodnutím príde o nemalé peniaze. Po presne 3 týždňoch sa ale Epic Games pochválilo prvými štatistikami, ktoré prvotné obavy odborníkov úplne vyvracajú. Populárnej Battle Royale hre Fortnite sa nesmierne darí a Android sa pre ňu stal ďalšou platformou, ktorú do niekoľkých dní dokázala hra úplne pohltiť.

Čísla hovoria za všetko

Spoločnosť Epic Games sa najnovšími číslami pochválila prostredníctvom svojho blogu. Hra bola za presne 3 týždne nainštalovaná viac ako 15 miliónov krát, pričom ju hralo viac ako 23 miliónov hráčov. Takéto čísla sú po 21 dňoch naozaj úctyhodné a viacerým odborníkom z nich určite spadla sánka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Epic Games ukrátilo Google o nemalý zárobok

Okrem samotných inštalácií sú na vysokej úrovni aj zárobky vydavateľstva Epic Games. To svoj zárobok ešte o niekoľko percent zvýšilo vďaka tomu, že sa rozhodlo pre vlastnú distribúciu. Epic Games týmto spôsobom ukrátilo spoločnosť Google o až 30 percentný podiel. Treba si uvedomiť, že v prípade hry Fortnite sa jedná o naozaj obrovské sumy peňazí a spoločnosti Google týmto spôsobom unikol niekoľko miliónový zisk. Epic Games jednoducho vie, ako robiť biznis.

Epic Games aktívne bojuje proti škodlivému softvéru

Najväčšou hrozbou vlastnej distribúcie bolo hlavne o čosi jednoduchšie vyvíjanie a distribúcia škodlivého softvéru prostredníctvom falošných odkazov na stiahnutie. Epic Games ale proti takémuto škodlivému softvéru aktívne bojuje. Doposiaľ sa Epicu údajne podarilo odstrániť až 47 neoprávnených webových stránok, ktoré ponúkali možnosť stiahnutia hry Fortnite. Vo väčšine prípadov sa jednalo o naozaj blízke webstránky, ktoré mali jedného majiteľa. Epic Games takéto stránky buď úplne odstránila, alebo obmedzila prístup ku pripojeniu na servery Epic Games.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close