Facebook začal testovať hlasové povely. Možno zmení využívanie sociálnych sietí na nespoznanie

facebook hlasove povely
Zdroj: techcrunch.com

Určite to poznáte, cestujete mestskou hromadnou dopravou a viac ako polovica očí smeruje do smartfónov a pozerá na to čo klikáte. Nuž, tomuto by mohol byť čoskoro koniec.

Najväčšia sociálna sieť Facebook začala testovanie novej funkcie, hlasových povelov. Znamená to, že napr. v budúcnosti pri písaní statusov či komentárov už nebudete musieť „vyklikávať“ text ručne, ale urobíte tak pomocou hlasového povelu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
facebook hlasove povely
Zdroj: techcrunch.com

Facebook začal v Indii testovanie hlasových povedlov

Aktuálne Facebook testuje túto funkciu vo vybraných regiónov v Indii na malej vzorke používateľov. Facebook na margo testovania tejto funkcie pre internetový magazín TechCrunch povedal:

„Vždy sa snažíme pomáhať ľuďom zdieľať a spojiť sa so svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku spôsobom, ktorý je pre nich autentický. Hlasové klipy dávajú ľuďom nové médium, prostredníctvom ktorého sa môžu vyjadrovať.“

Samotné testovanie v Indii má veľký potenciál paradoxne aj pre iné regióny sveta. Dôvodom je to, že jednotlivé časti Indie majú výrazne odlišné jazykové dialekty. Inými slovami, ak testovanie dopadne pozitívne tak táto funkcia by sa mohla relatívne rýchlo rozširovať aj do iných častí sveta.

Zdroj: TechCrunch 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre