Spravodajstvo

Facebook rozširuje zásady používania služby v súvislosti s dezinformáciami o očkovaní proti Covid-19, ktoré súvisia s deťmi

Sociálna sieť Facebook ohlasuje aktualizáciu podmienok služby. Zmeny súvisia s klamlivými tvrdeniami ohľadne vakcín a očkovania detí. Vystavuje im červenú!

Sociálna sieť Facebook je pre mnohých z nás hlavným kanálom, prostredníctvom ktorého pristupujeme k informáciám. O to dôležitejšie je, aby nám algoritmy zobrazovali len vierohodné zdroje a informácie. Nie je tomu tak vždy, bohužiaľ. Facebook najnovšie ohlasuje aktualizáciu podmienok používania služby v súvislosti s ochorením COVD-19 a očkovaním detí.

Sociálna sieť chce vystaviť stopku klamlivému obsahu

Sociálna sieť oznamuje, že rozširuje svoje politiky proti dezinformáciám o očkovaní, aby odstránila nepravdivé tvrdenia týkajúce sa najmä vakcín a očkovaní detí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Toto nie je jediná aktualizácia, ale súčasť pokračujúceho úsilia v partnerstve so zdravotníckymi úradmi, ako sú CDC a WHO a ďalšie, v USA aj na celom svete,“ uvádza sociálna sieť v publikovanom blogu.

Facebook ďalej hovorí, že nadchádzajúce zmeny budú na dvoch úrovniach. Prvou je osvetová kampaň, prostredníctvom ktorej bude informovať, že sú prístupné vakcíny pre deti. Sociálna sieť má rovnako v pláne podporovať i dôveryhodné zdroje a ohlasy v kombinácii s obmedzením šírenia dezinformácií.

„Keďže sa vakcíny proti COVID-19 rozšíria aj na mladšie deti, rodičia a opatrovatelia budú hľadať informácie, ktoré im pomôžu urobiť toto dôležité rozhodnutie pre ich rodiny.“ píše Facebook, ktorý ďalej dodáva: „Budeme tiež pokračovať v práci s partnermi, ako je iniciatíva Kaiser Family Foundation Greater Than COVID na rozsiahlych informačných kampaniach, ktoré priamo spájajú rodičov malých detí so spoľahlivými informáciami o vakcíne.“

Facebook ďalej hovorí, že zatiaľ čo na jednej strane bude podporovať informačnú kampaň, tak na druhej, bude obmedzovať šírenie dezinformácií. Sociálna sieť uvádza aj niekoľko príkladov typu príspevkov, ktorým bude obmedzovať dosah. Pôjde konkrétne o:

  • Tvrdenia, že vakcíny proti COVID-19 pre deti neexistujú
  • Tvrdenia, že vakcína COVID-19 pre deti nie je testovaná
  • Tvrdenia, že deti proti COVID-19 môže zaočkovať aj niečo iné ako vakcína proti COVID-19
  • Tvrdenia, že vakcíny proti COVID-19 nie sú pre deti bezpečné
  • Tvrdenia, že vakcíny proti COVID-19 zabíjajú alebo vážne poškodzujú deti
  • Tvrdenia, že vakcíny proti COVID-19 nie sú účinné pri prevencii COVID-19 pre deti

Facebook hovorí, že toto nie sú jediné zmeny, ktoré nás čakajú. Rovnako dodáva, že bude priebežne monitorovať nové trendy, na základe ktorých bude aktualizovať podmienky používania služby. Sociálna sieť v závere hovorí, že doposiaľ sa im podarilo odstrániť viac ako 20 miliónov kusov klamlivého obsahu z Facebooku, viac ako 3 tisíc účtov z Instagramu, stránok, ale i skupín, ktoré šírili dezinformácie súvisiace s COVID-19 a vakcínami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close