Spravodajstvo

Facebook omylom sprístupnil súkromné fotografie používateľov aplikáciám tretích strán. Chyba sa týka 6,8 milióna používateľov

Škandály v oblasti ochrany osobných údajov naďalej pribúdajú. Sociálna sieť Facebook len prednedávnom našla chybu, ktorá mohla odhaliť súkromné ​​fotografie až 6,8 milióna používateľov. Chyba bola opravená až po 12 dňoch od jej vzniku.

Ku fotografiám sa dostali aplikácie tretích strán

Podľa vyjadrenia Facebooku táto chyba nastala ak používateľ umožnil aplikáciám prístup k jeho fotkám na časovej osi. Tie sa následne mohli dostať ku fotkám ku ktorým by nemali mať prístup, vrátane fotiek z Facebook Stories a Facebook Marketplace. Ešte horšie je to že, mohli vidieť nezverejnené fotky na Facebooku!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Približne 1500 aplikácií tretích strán neúmyselne získalo prístup k takýmto fotkám. Spoločnosť Facebook to oznámi vývojárom príslušných aplikácií, ale do akej miery boli sprístupnené alebo použité fotografie nie je známe.

Facebooku to je ľúto…

„Je nám ľúto, že sa to stalo,“ píše Tomer Bar, vedúci technickej údržby v spoločnosti Facebook. „Začiatkom budúceho týždňa budeme kontaktovať vývojárov týchto aplikácií a budeme s nimi spolupracovať na odstránení fotografií.“

Chyba bola  opravená už v septembri avšak Facebook by mohol mať vážny problém s regulačnými orgánmi EÚ, keďže ohlásenie chyby trvalo príliš dlho. Ak ste jedným z používateľov, ktorého mohla táto chyba zasiahnuť, mali by ste pri ďalšom prihlásení dostať upozornenie.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Pexels.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close