Facebook odvrátil katastrofu: Sociálna sieť zastavila odliv používateľov. Stále ale nemá vyhrané!

Sociálna sieť Facebook hlási, že ich služby využíva viac ľudí, ako kedykoľvek predtým.

facebook
Zdroj: Pexels.com

Zdá sa, že Facebook odvrátil katastrofu. Začiatkom tohto roka vyplávalo na povrch, že sociálnej sieti po prvýkrát v jej histórii poklesol počet aktívnych používateľov. Stalo sa tak v štvrtom kvartáli minulého roka. Hoci pokles nebol dramatický, tak hodnota akcií spoločnosti sa prepadla zo sekundy na sekundu. Len pre zaujímavosť, po oznámení finančných výsledkov spoločnosti, čistá hodnota majetku Marka Zuckerberga len za jeden deň stratila na hodnote 31 miliárd dolárov.

Facebooku pribudli aktívni používatelia

Najnovšia kvartálna správa Facebooku odhaľuje, že Facebook odvrátil katastrofu. Celý svet čakal, či úbytok používateľov bude pokračovať alebo nie. Sociálnej sieti sa nakoniec podarilo prilákať viac používateľov, ako ich odišlo. Prezrádza Meta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V tomto štvrťroku sme dosiahli pokrok vo viacerých kľúčových prioritách spoločnosti a zostávame presvedčení v dlhodobé príležitosti a rast,..“ povedal Mark Zuckerberg, zakladateľ spoločnosti Meta a generálny riaditeľ. Ďalej dodal: „Dnes využíva naše služby viac ľudí ako kedykoľvek predtým a som hrdý na to, ako naše produkty slúžia ľuďom na celom svete.“

Spoločnosť v rámci kvartálnej správy zverejnila vývoj aktívnych používateľov, pričom Facebook aktuálne hlási 1,96 miliardy aktívnych používateľov na mesačnej báze. Ako môžete vidieť na grafe nižšie, tak s výnimkou Európy, sociálnej sieti naprieč zvyškom sveta pribudli noví používatelia.

vyvoj poctu aktivnych pouzivatelov Facebook_2022_prvy kvartal
Zdroj: Meta

Na druhej strane treba ale uviesť, že sociálna sieť nemá ešte vyhrané. Dôvodom je čistý príjem spoločnosti, ktorý poklesol. Ako môžete vidieť nižšie, tak spoločnosť zarobila „len“ 7,46 miliardy dolárov, čo je v porovnaní s prvým kvartál minulého roka pokles približne o 2 miliardy dolárov.

prijem spolocnosti Facebook
Zdroj: Meta

Bude zaujímavé sledovať ako zareaguje na finančné výsledky spoločnosti za prvý kvartál tohto roka trh. No zdá sa, že výsledky, ktoré oznámila Meta, boli prijaté pozitívne. Ako môžete vidieť nižšie, tak hodnota akcií po oznámení výsledkov vzrástla. Zatiaľ, čo jedna akcia spoločnosti sa v čase zverejnenia tlačovej správy obchodovala za 174 dolárov, tak dnes to je už 200 dolárov.

vyvoj trhovej hodnoty akcii spolocnosti Meta
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen (Google vývoj akcií)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre