AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Facebook naznačuje, že za hacknutím telefónu Jeffa Bezosa môže byť nedostatočne zabezpečený iPhone a nie WhatsApp

Facebook sa vyhradzuje ohľadne správ, ktoré hovoria nedostatočnom zabezpečení WhatsAppu. Hovorí, že na vine je skôr operačný systém smartfónu.

V priebehu minulého týždňa obehla svet správa o hacknutí smartfónu jedného z najbohatších mužov sveta, Jeffa Bezosa, zakladateľa platformy Amazon. Za údajným hacknutím jeho smartfónu malo stáť video, ktoré bolo odoslané z účtu saudského princa v kombinácii so zraniteľnosťou aplikácie WhatsApp. Malware bol navrhnutý tak, aby potencionálny útočník mal prístup ku všetkým súborom v zariadení, vrátane správ, obrázkov a podobne, píše portál Bloomberg.com. Podľa oficiálnych vyhlásení, ambasáda Saudskej Arábie odmieta, že by bola zapojená v tomto hacknutí zariadenia, a volá po riadnom vyšetrení celej situácie.

Facebook: Nie WhatsApp, ale iPhone

Nick Clegg, vedúci pracovník bezpečnostných politík spoločnosti Facebook (pozn. redakcie: WhatsApp služba je vlastnená spoločnosťou Facebook od októbra 2014) naznačil, že nemusí byť na vine aplikácia WhatsApp, ale operačný systém v smartfóne, teda iOS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rozhovore vyššie Nick Clegg povedal:

„Je to trochu ako keby vám niekto poslal škodlivý e-mail, ožije len vtedy, keď ho otvoríte. Mám podozrenie, že to muselo byť niečo také, takže niečo ovplyvnilo operačný systém telefónu.“

Správa z vyšetrovania spoločnosťou FTI Consulting, ktorú si Bezos najal odhalila, že po rozbalení videa začal jeho telefón odosielať extrémne veľa dát. V správe sa uvádza, že smartfón v porovnaní so štandardným správaním odosielal o 29 000% viac dát ako tomu bolo predtým. Priemerne denne odoslal až 126MB dát na cudzie servery. Mimochodom, hacknutie Bezosovho smartfónu netrvalo 1 alebo 2 dni, ale približne 6 mesiacov.

Via Phonearena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close