Spravodajstvo

Elona Muska vyšetruje Americká komisia pre cenné papiere a burzy. Dôvodom je podozrivá transakcia

Americká komisia pre cenné papiere a burzy vyšetruje Elona Muska a jeho brata Kimbala zo zvláštneho predaja akcií firmy Tesla.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy má na stole poriadne veľký prípad. SEC totiž vyšetruje Elona Muska a jeho brata Kimbala z údajne nekalého obchodovania s akciami spoločnosti Tesla. Na informáciu upozornil web electrek.co.

Napätie medzi Muskom a SEC

Všetky veci medzi Muskom a SEC neuveriteľne eskalujú od momentu, kedy Muskov právnik poslal súdu list, v ktorom obviňuje SEC z obťažovania svojho klienta a celej spoločnosti Tesla. Išlo o prípad, kedy bola Tesla predvolaná americkou komisiou pre cenné papiere a burzy bez toho, aby bol odhalený dôvod vyšetrovania.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

SEC následne tieto obvinenia poprela, no Muskov právnik sa vrátil s ďalším obvinením, tentoraz poukazoval na únik informácií o ich vyšetrovaní. Doteraz nebolo jasné, na čom právnik zakladal toto obvinenie, no Wall Street Journal prišiel so správou, ktorá odhaľuje, o čom je vyšetrovanie.

Komisia pre cenné papiere a burzu vyšetruje, či nedávny predaj akcií výkonným riaditeľom spoločnosti Tesla Inc. Elonom Muskom a jeho bratom porušil pravidlá obchodovania s dôvernými informáciami, podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou.

Rýchly predaj akcií

Muskov brat Kimbal totiž predal akcie Tesly v hodnote cez 100 miliónov dolárov deň predtým, ako jeho brat na Twitteri oznámil, že akcie Tesly predá, ak za to budú ľudia hlasovať.

Vyšetrovanie SEC sa začalo minulý rok po tom, čo brat pána Muska predal akcie Tesly v hodnote 108 miliónov dolárov deň predtým, ako pán Musk oslovil používateľov Twitteru s otázkou, či by mal uvoľniť 10 % svojho podielu v Tesle a zaviazal sa, že sa bude riadiť výsledkami hlasovania. Pán Musk načrtol potenciálny predaj ako spôsob, ako pokryť všetky dane, ktoré by musel zaplatiť, ak by zákonodarcovia uvalili nové dane na nerealizované kapitálové zisky. Pán Musk začal niekoľko dní po svojom tweete predávať akcie v hodnote miliárd dolárov.

SEC údajne vyšetruje, či Elon svojmu bratovi povedal o danom pláne a či to predstavuje porušenie dôverných informácií. Ťažko ale pomyslieť na to, že by jeden z najbohatších mužov sveta nepovedal svojmu bratovi o pripravovanom tweete, ktorý vie ovplyvniť jeho podiel na akciách Tesly o niekoľko miliónov dolárov.

Musk sa k celej situácii vyjadril v štýle, že on boj nezačal, no dokončí ho. Elon taktiež voči agentúre plánuje trestné stíhanie. Určite bude preto zaujímavé sledovať danú situáciu, o ktorej vás v prípade noviniek budeme určite informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close