KryptomenySpravodajstvo

Elon Musk sa opäť „hrá“ s hodnotami kryptomien: Kto si ráno kúpil Dogecoin, má dôvod radosť

Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete oznámil, že Tesla bude akceptovať Dogecoin ako možné platidlo za produkty spoločnosti.

Elon Musk niekoľko dní dozadu uviedol, že rozmýšľa nad tým, že by opustil stoličku riaditeľa spoločnosti Tesla. Tú by údajne vymenil za stoličku influencera. Nuž, treba povedať, že jeho slová dokážu pohnúť svetom. Vidieť to môžeme napríklad v prípade digitálnych mien.

Elon Musk ešte v polovici tohto roka oznámil „rozchod“ s Bitcoinom. Ako dôvod, prečo Tesla pozastavila prijímanie platieb touto menou uviedol, že na jej ťaženie je spotrebovávané neprimerane veľké množstvo energie, čo je v rozpore s „Eko“ politikou spoločnosti. Bolo by asi naivné si myslieť, že v čase oznámenia, že budú prijímať Bitcoiny ako platidlo, o tom nevedel. Nech je ako chce, tak Musk následne publikoval viacero statusov, kde spomínal nielen Bitcoin, ale i Dogecoin a ďalšie meny. Jeho slová boli schopné vo výraznej miere ovplyvniť vývoj na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto aktivity nezostali bez povšimnutia hackerskej skupiny Anonymous, ktorá mu poslala jasnú správu. Vzhľadom na počet sledovateľov a váhu jeho slov mu povedali, aby prestal ovplyvňovať trhy s kryptomenami, inak si ho podajú. 

„Z komentárov k vašim príspevkom na Twitteri sa zdá, že hry, ktoré ste hrali na kryptotrhoch, zničili mnohým životy,“ uviedol Anonymous. Hackeri ďalej doplnili: „Možno si myslíte, že ste najchytrejší človek v miestnosti, ale teraz ste stretli svojho súpera. Sme anonymní! My sme légia! Očakávajte nás.“

Treba však povedať, že Musk si slová hackerov nezobral k srdcu a vo svojej podstate ich odbil, ako sme u neho zvyknutí, memečkom.

Musk „podporil“ Dogecoin

Najnovšie Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter uviedol, že Tesla bude akceptovať digitálnu menu Doge pričom dodal, že „uvidia, ako to pôjde“. Bližšie podrobnosti však neuviedol. Na tému upozornil portál genbeta.com.

Len pre zaujímavosť, Musk ešte začiatkom tohto roka pridal do svojho životopisu na Twitteri slovo „Bitcoin“, čo spôsobilo, že jeho cena vystrelila o 20%. Alebo koncom minulého roka tweetol jedno slovo – „Doge“ čo spôsobilo, že hodnota Doge coinu vzrástla o 30%. Tak či onak, trh v súvislosti s posledným statusom Elona Muska už začal reagovať. Nižšie si môžete pozrieť vývoj hodnoty Dogecoinu, ktorý vystrelil.  

vyvoj hodnoty dogecoinu par hodin o muskovom statuse
Zdroj: Google
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close